ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.05.2010 | Майбутня стратегія НАТО: Україні - відчинені двері, Росія - важко передбачувана
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

НАТО продовжує розробляти нову стратегічну Концепцію 21 століття. Черговим етапом стала презентація аналізу та рекомендацій до Концепції, розроблених групою експертів на чолі з колишнім держсекретарем США Мадлен Олбрайт.

Чи залишиться без змін політика відкритих дверей, яку до сьогоднішнього дня впроваджує альянс, чи можливі зміни критеріїв щодо членства в цій організації і якими є рекомендації стосовно розбудови відносин з Росією?

В документі підтверджується, що політика відчинених дверей залишається без змін і має бути продовжена, враховуючи те, що НАТО є виключно добровільною організацією. Зафіксована в рекомендаціях і можлива позиція альянсу щодо України, яку на прес-конференції озвучив генеральний секретар цієї організації Андерс Фог Расмуссен. „Стосовно України політика НАТО залишається незмінною – у 2008 році ми вирішили, що Україна, як і Грузія, будуть членами, якщо вони цього захочуть, і якщо вони досягнуть необхідних критеріїв”, - сказав він.

При цьому Генсек Альянсу наголосив, що кожна країна, і це стосується також України, сама вирішує, яким шляхом рухатися. А тому у штаб-квартирі НАТО взяли до уваги позицію нового українського керівництва стосовно того, що розвиток двосторонніх стосунків з альянсом Київ має намір розбудовувати в рамках вже існуючої Комісії Україна-НАТО.

НАТО не виключає рух Росії у протилежному напрямку

Окремо в документі прописані стосунки з Росією, де на папері вперше зафіксовані слова про те, що союзники по альянсу не можуть передбачити їх подальший розвиток. Дослівно сказано так: „Через те, що майбутню політику Росії стосовно НАТО важко передбачити, Союзники повинні поставити за мету співробітництво, одночасно запобігаючи можливості того, що Росія може вирішити просуватися у більш протилежному напрямку”.

Нова стратегічна концепція має підтвердити бажання НАТО разом з Росією будувати спільну євроатлантичну безпеку. „Союзники повинні продемонструвати свою відданість Раді Росія-НАТО (та запросити Росію зробити те ж саме), фокусуючись на можливостях прагматичної спільної праці” у сферах спільних інтересів.

У документі також виключається взаємна військова загроза як з боку Росії щодо Союзників, так і з боку Союзників щодо Росії. Остаточно нова стратегічна концепція має бути затверджена лідерами країн-членів НАТО у Лісабоні в листопаді цього року. Вона буде визначати основні принципи та напрямки розвитку цієї організації у 21-му столітті.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект