НОВИНИ

11.05.2010 | Україна стане учасником операцій Сил реагування НАТО у другому півріччі 2010 року
За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Глава Військового комітету Північноатлантичного Альянсу адмірал Джампаоло ді Паоло заявив, що Україна почне брати участь у Силах реагування НАТО з другої половини 2010 року.



"Україна почне робити внесок до Сил реагування НАТО з другої половини 2010 року", - сказав він у Брюсселі після закінчення дводенної зустрічі начальників генштабів країн НАТО, в рамках якої відбулося засідання Комісії Україна-НАТО.


Адмірал також особливо відзначив внесок Києва в співпрацю з Альянсом, уточнивши, що українці беруть участь в усіх її місіях і операціях.


Нагадаємо, в квітні у Міністерстві оборони України повідомили, що країна готує взвод радіаційного, хімічного, біологічного захисту (РХБЗ) і військово-транспортної авіації до участі у Силах швидкого реагування НАТО.


Раніше представник Військового комітету Північноатлантичного Альянсу Массімо Паніцци повідомив, що Києву запропоновано увійти до складу Сил реагування НАТО у 15-16 ротаціях. Він зазначив, що Україна стане першою країною - не членом НАТО, що бере участь у Силах реагування Альянсу.


* * *


Сили реагування НАТО повинні оперативно реагувати на різні види криз в усьому світі. При комплектуванні Сил реагування НАТО використовується принцип ротації. Держави-члени НАТО виділяють підрозділи своїх сухопутних військ, військово-повітряних сил, військово-морських сил і сил спеціального призначення до складу Сил реагування НАТО на термін шість місяців.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект