НОВИНИ

13.05.2010 | Польський експерт каже, що українці добровільно стають "васалами" Росії
Джерело - УНІАН

Згода України на роботу ФСБ Росії у Криму не є чимось унікальним у світовій практиці, але свідчить про "васалізацію" українців перед росіянами, заявив кореспонденту УНІАН експерт Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький.

За його словами, спецслужби ряду держав нерідко мають угоди, у тому числі секретні, з іншими державами, згідно з якими працюють на території цих держав.

"Це має місце, але це не оцінюється іншими державами надто позитивно. Це прояв певної добровільної васалізації", - сказав польський експерт.

А.ШЕПТИЦЬКИЙ звернув увагу на те, що українські власті, згідно х оприлюдненою інформацією, планують дозволити працівникам російської спецслужби працювати лише на території Криму, де дислоковано Чорноморський флот РФ, а не на всій території України.

Він визнав, що, крім офіційної причини необхідності перебування офіцерів ФСБ у Криму задля забезпечення роботи флоту, вони можуть займатися агентурною діяльністю, що ускладнить ситуацію на півострові.

На його думку, російська спецслужба, зокрема, може підтримувати проросійські неурядові організації, а також сприяти видачі російських паспортів жителям Криму.

Як повідомляв УНІАН, голова Федеральна служба безпеки РФ Олександр БОРТНИКОВ заявив 12 травня, що ФСБ і Служба безпеки України наступного тижня планують підписати новий документ, який визначає роботу російських контррозвідників у Севастополі, де базується Чорноморський флот.

"Ми з колегами з СБУ домовилися про повернення наших військових контррозвідників до Севастополя. Наступного тижня відбудеться зустріч представників двох спецслужб, на якій ми підпишемо нову угоду про спільну роботу щодо забезпеченню безпеки", - сказав він.

У 2009 році територію України залишили 19 співробітників ФСБ, які забезпечували безпеку на Чорноморському флоті РФ. Їхнє перебування у Криму було передбачене договором від 2000 року, який був денонсований за ініціативою тодішнього голови СБУ Валентина НАЛИВАЙЧЕНКА.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект