Минулого року Україна «проспала» з реформами в галузі економіки й судочинства. Найбільший прогрес – у розбудові демократії. Такі висновки містяться в річному звіті Єврокомісії щодо українських зобов’язань.
2009 року в Україні розвивалася свобода слова та поліпшилася ситуація з дотриманням прав людини, зазначив голова представництва Єврокомісії Жозе Мануель Пінту Тейшейра під час презентації річного звіту щодо впровадження реформ, визначених Планом дій Україна-ЄС та порядком денним щодо асоціації Україна-ЄС. Серед нереалізованих реформ він назвав відсутність змін до Конституції та виборчого права, реформи в економіці та судочинстві.
Тейшейра назвав захист інвестицій, лібералізацію економіки, підтримку малого та середнього бізнесу, запровадження прозорих правил в енергетиці "пріоритетами, від яких залежить поступ України до асоціації з ЄС". Представник Єврокомісії повідомив, що набуття Україною асоціації з ЄС передбачає здійснення 78 пріоритетних заходів, серед яких найважливішими є реформи в економіці та судочинстві.
Свобода слова по-українськи
Він зауважив, що повідомлення про утиски свободи слова в Україні сьогодні ще не підтвердилися фактами: "Ми знаємо, що ЗМІ в Україні характеризуються тим, що їх утримують певні економічні групи і що свобода преси в Україні певною мірою визначається цим фактором".
Представник Єврокомісії привітав висловлену новою владою та новою опозицією підтримку євроінтеграційного курсу України. Він запевнив, що офіційний Брюссель поважатиме будь-які рішення легітимно обраної української влади щодо зближення з Росією. Але застеріг, що за рік Єврокомісія знову проаналізує виконання Києвом взятих на себе зобов'язань щодо поступу української євроінтеграції.
|