НОВИНИ

13.05.2010 | Єврокомісія не задоволена українською економікою та судочинством
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Минулого року Україна «проспала» з реформами в галузі економіки й судочинства. Найбільший прогрес – у розбудові демократії. Такі висновки містяться в річному звіті Єврокомісії щодо українських зобов’язань.

2009 року в Україні розвивалася свобода слова та поліпшилася ситуація з дотриманням прав людини, зазначив голова представництва Єврокомісії Жозе Мануель Пінту Тейшейра під час презентації річного звіту щодо впровадження реформ, визначених Планом дій Україна-ЄС та порядком денним щодо асоціації Україна-ЄС. Серед  нереалізованих реформ він назвав відсутність змін до Конституції та виборчого права, реформи в економіці та судочинстві.

Тейшейра назвав захист інвестицій, лібералізацію економіки, підтримку малого та середнього бізнесу, запровадження прозорих правил в енергетиці "пріоритетами, від яких залежить поступ України до асоціації з ЄС". Представник Єврокомісії повідомив, що набуття Україною асоціації з ЄС передбачає здійснення 78 пріоритетних заходів, серед яких найважливішими є реформи в економіці та судочинстві.

Свобода слова по-українськи

Він зауважив, що повідомлення про утиски свободи слова в Україні сьогодні ще не підтвердилися фактами: "Ми знаємо, що ЗМІ в Україні характеризуються тим, що їх утримують певні економічні групи і що свобода преси в Україні певною мірою визначається цим фактором".

Представник Єврокомісії привітав висловлену новою владою та новою опозицією підтримку євроінтеграційного курсу України. Він запевнив, що офіційний Брюссель поважатиме будь-які рішення легітимно обраної української влади щодо зближення з Росією. Але застеріг, що за рік Єврокомісія знову проаналізує виконання Києвом взятих на себе зобов'язань щодо поступу української євроінтеграції.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект