НОВИНИ

17.05.2010 | Екологи заявляють про небезпеку «Південного потоку»
За матеріалами - УНІАН

Російські екологи заявляють про можливість завдання збитку екології Чорного моря і Краснодарського краю у зв`язку з початком прокладки газопроводу «Південний потік».


Про це власному кореспонденту УНІАН в РФ повідомив член ради Міжрегіональної природоохоронної і правозахисної громадської організації «Екологічна вахта по Північному Кавказу» Фурен ГАЗАРЯН напередодні громадських слухань щодо морської частини газопроводу «Південний потік», які мають відбутися 17-18 травня в Геленджику та Анапі.


Зокрема, Ф.ГАЗАРЯН зазначив, що магістральний газопровід «Південний потік», призначений для експорту російського газу до Європи по дну Чорного моря, - це “черговий великомасштабний екологічно небезпечний проект, який планується реалізувати в Краснодарському краї”.


Він повідомив, що на громадські слухання винесено матеріали техніко-економічного обгрунтування проекту морської частини газогону, розроблені ВАТ «Гіпроспецгаз» на замовлення ВАТ «Газпром». Сухопутна частина проекту обговорюватися не буде, хоча саме з нею пов`язані найбільш значущі екологічні та соціальні проблеми при його реалізації, вважають екологи.


Проект передбачає два альтернативні варіанти розміщення морської частини газопроводу. Згідно першого, передбачається, що газопровід виходитиме на берег в районі селища Архипо-Осипівка (місто-курорт Геленджик) на трасу існуючого газопроводу «Блакитний Потік», згідно другого - поблизу селища Варварівка (місто-курорт Анапа), повідомив експерт.


На думку члена ради «Екологічної вахти по Північному Кавказу», варіант з виходом траси на берег на південь від Анапи потребує прокладки абсолютно нової траси на значній ділянці передгір’я, що спричинить за собою вирубку лісів, нові перетини річок і плавневих ділянок. При будівництві може також постраждати Утришський заповідник і рекреаційний потенціал курорту Анапа.


Екологи стверджують, що «Анапський» варіант неприйнятний також через те, що морська частина газопроводу пройде через морську акваторію «Анапська банка», що особливо охороняється і яка є однією з найбільш цінних в російських водах Чорного моря.


Варіант «Архипо-Осипівка» теж несе проблеми, оскільки будівництва газопроводу і нової компресорної станції зачеплять пам`ятник природи «Урочище сосни кримської «Архипо-Осипівське». В результаті постраждають житла видів тварин, які охороняються, і рослин, підкреслив він.


На думку экологів, з природоохоронної точки зору переважає варіант, що передбачає вихід газопроводу на берег в районі Архипо-Осипфвки і прокладку сухопутної частини «Південного потоку» паралельно «Блакитному потоку», з мінімальним розширенням смуги відведення.


«Передбачити наслідки будівництва «Південного потоку» поки складно. Але є підстави вважати, що вони навряд чи відрізнятимуться від того екологічного беззаконня, яке влаштував «Газпром» при будівництві «Блакитного потоку», - підкреслив Ф.ГАЗАРЯН.


Вони нагадав, що в 2001 році цей трубопровід розрізав навпіл унікальний пам`ятник природи «Урочище сосни кримської «Архипо-Осипівське», при цьому були знищені тисячі видів дерев, занесених до Червоної книги. Не зважаючи на протести «зелених», тоді «Газпром» відмовився змінити трасу газопроводу, пообіцявши, що компенсує завдані збитки. Проте й досі компанія так і не виконала цих обіцянок. Не веде вона і обіцяного моніторингу рослинного і тваринного світу на «Блакитному Потоці». Наразі траса «Блакитного Потоку» і технологічні дороги до неї використовуються для кримінальних вирубок лісу, не зважаючи на їхню нібито сувору охорону службою безпеки газопроводу. «В цілому, “Газпром” зарекомендував себе в Краснодарському краї як одна з найбільш екологічно небезпечних і недружніх для громадськості компаній», - заявив Ф.ГАЗАРЯН.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект