НОВИНИ

07.05.2010 | Джо Байден: США за територіальну цілісність і безпеку всіх країн Європи
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Виступаючи у четвер в Європарламенті, віце-президент США Джо Байден сказав європейським законодавцям, що США і Європа нині, як ніколи, потребують одні одних. Американський чільник зауважив, що Вашингтон і Брюссель «тісно пов’язують нинішні глобальні інтереси» та необхідність зміцнення взаємної безпеки в умовах нових глобальних викликів ХХІ століття. У своїй промові перед європейськими парламентарями Байден особливо наголосив на суперечливій ядерній програмі Ірану, котрий загрожує розгорнути нову гонку озброєнь у одному з найбільш нестабільних регіонів світу.

 

Віце-президент США Джо Байден під час виступу у Європейському парламенті, Брюссель, 6 травня 2010 року

Віце-президент США наголосив у Європарламенті у четвер, що ні США, ні Європі не потрібні нові договори й нові інституції безпеки, та висловив упевненість, що «Америка прагнутиме до створення більш безпечної Європи з урахуванням мінливого характеру нових глобальних загроз для нас, дотримуючись при цьому основних принципів діючих інститутів, таких як НАТО і ОБСЄ». Джо Байден також додав: «Нове століття висунуло нові виклики, не менш небезпечні, аніж ті, котрі були у ХХ столітті. І ми приймаємо їх один за одним. Вони важкі. Будуть розбіжності, але ми разом виступаємо перед цими загрозами».

Вже напередодні візиту до Європи Джо Байден оприлюднив на сторінках «Нью-Йорк Таймз» програмну статтю під назвою «Розвиваючи європейську безпеку», де наголосив на великій ролі Росії в гарантуванні європейських заходів безпеки. Друга особа в адміністрації США згадала у цій публікації про роль Росії у Європі шість разів, не називаючи при цьому більше жодної європейської країни. Хоча Байден все ж попередив про недопустимість у майбутньому на континенті конфліктів на кшталт російсько-грузинського та закликав посилити для цього роль ОБСЄ. Чільник Білого дому також зазначив: «Нам необхідна відкрита і більш єдина Європа, в якій усі країни, включно з Росією, відіграватимуть свої ролі у повній мірі».

Не допустити появи в Ірані ядерної зброї

Найбільший наголос Байден зробив на Ірані, а також на загрозі «Аль-Каїди» і «Талібану».

Віце-президент США заявив у Європарламенті, що перед Іраном стоїть вибір: або ж дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань і бути нормальним партнером у сіті, або ж – потрапити у повну ізоляцію. Він також зазначив: «США і Європа діють спільно пліч-о-пліч, щоб не допустити появи в Ірані ядерної зброї. Можливість такого розвитку подій загрожу, як громадянам Ірану, так і сусіднім країнам, серед яких є і наші союзники. Разом ми вперше намагаємося домовитися прямо з іранським керівництвом».

Акцентуючи увагу на спільних діях європейських країн і США в Афганістані, Джо Байден запевнив, що спільно вдасться зламати опір та знищити бойовиків «Аль-Каїди» і «Талібану» і зміцнити демократичну владу в Кабулі. Віце-президент США також закликав країни Європи посилити співпрацю з метою уникнути руйнівних атак терористів, що їх свого часу зазнали Нью-Йорк, Лондон і Мадрид.

Під час свого турне Європою Джо Байден проведе переговори з Генсекретарем НАТО Андерсом Фоґом Расмуссеном, Головою Європейської ради Германом ван Ромпеєм та керівництвом Іспанії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект