НОВИНИ

06.05.2010 | Україна й НАТО підписали меморандум про повітряний простір
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В України з’явилися додаткові можливості захистити свій повітряний простір від терористичних атак та запобігти його можливому порушенню. Відповідний меморандум Україна, Туреччина на НАТО підписали в середу в Брюсселі.

Начальник генерального штабу Збройних сил України Іван Свида відверто говорив про те, що підписання меморандуму щодо обміну даними про повітряну обстановку було його мрією та називав цю подію історичною. Він упевнений, що оперативний обмін відповідною інформацією з країнами-сусідами, зокрема на південному кордоні, які одночасно є членами НАТО, а це Туреччина та Румунія, значно підвищить безпеку держави в цілому.

«По-перше, це поліпшить радіолокаційне поле, що в кінцевому рахунку сприяє протиповітряній обороні нашої держави, нейтралізації терористичних акцій в повітрі, зводить до мінімуму можливості порушення повітряного простору. Усе це в підсумку гарантує безпеку наших громадян», - каже начальник генерального штабу. Також Іван Свида вважає, що цей документ поглиблює довіру між державами Чорноморського басейну, а це у свою чергу підвищує безпеку в регіоні в цілому.

НАТО сподівається на подальшу співпрацю

У штаб-квартирі НАТО, зважаючи на корегування зовнішньополітичного курсу України, вважають, що співпраця з Києвом може бути ефективною шляхом реалізації конкретних програм та проектів. Так, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмессен, який у той же день давав прес-конференцію, висловив сподівання, що подальша співпраця буде продовжуватися в рамках існуючих документів, а вирішувати формат майбутніх відносин – чи-то в рамках співпраці, чи-то в рамках набуття членства – залежить від самої України.

Водночас генсек альянсу ухилився від відповіді на питання щодо зустрічі з президентом України Віктором Януковичем, про що він згадував на своїй попередній прес-конференції, але зазначив, що очікує на проведення засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони вже в червні.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект