НОВИНИ

31.05.2010 | МАГАТЕ і ЄС підтвердили безпечність українських АЕС
Джерело - УКРІНФОРМ

Церемонія офіційної передачі Заключного звіту щодо виконання Спільного проекту Україна - Європейська Комісія - МАГАТЕ з оцінки ядерної безпеки українських АЕС відбулася у Брюсселі. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили у Представництві України при ЄС.

 

Українську сторону на церемонії представляли заступник міністра палива та енергетики України Наталя Шумкова та глава Державного Комітету ядерного регулювання (ДКЯР) Олена Миколайчук. Сторона ЄС була представлена заступником Директора Генерального директорату "Енергетика" Домініком Рісторі, МАГАТЕ - заступником генерального директора з питань ядерної безпеки Томіхіро Танігучі.

В переданому Україні та Європейській Комісії Заключному звіті наголошується, що українські АЕС та ДКЯР підтвердили свою відповідність більшості стандартів МАГАТЕ з ядерної безпеки. З питань, що потребують доопрацювання, Україною розроблено відповідні заходи і проекти, що включені до Програми підвищення ядерної безпеки, яка вже реалізується.

Виконання Спільного проекту Україна-ЄК-МАГАТЕ з оцінки ядерної безпеки українських АЕС є першим в історії МАГАТЕ випадком проведення комплексної інспекції всіх енергоблоків країни за всіма напрямками. В Заключному звіті також підкреслюється, що зазначений проект може слугувати моделлю для здійснення подібних інспекцій у майбутньому в інших країнах-членах МАГАТЕ.

Спільний проект Україна-ЄК-МАГАТЕ з оцінки ядерної безпеки українських АЕС виконувався протягом 27 місяців. У його реалізації взяли участь 62 експерти з 23 країн, а також близько 100 експертів з України. Загальна вартість проекту, фінансування якого здійснювалося Європейською Комісією, становить 3,5 млн євро.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект