ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.05.2010 | У Нью-Йорку приступають до обговорення реалізації Договору про нерозповсюдження ядерної зброї
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Кожні 5 років країни, які підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, зустрічаються в ООН на конференції з обговорення ходу його виконання та заходів невиходу за межі цього договору інших країн. Конференція ООН триватиме три тижні – з 3 по 28 травня. Що ж так довго обговорюватимуть учасники зустрічі?

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї був відкритий для підписання в ООН у 1968 році і набув чинності через два роки. У 1995 році його учасники погодилися продовжити дію Договору на невизначений термін. На сьогодні Договір підписали 189 країн світу. Кожні 5 років його учасники збираються, щоб обговорити виконання Договору. Саме такою є мета й нинішньої травневої конференції ООН.

Форум починається тоді, коли в Москві та Вашингтоні займуться ратифікацією нової Угоди про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Сторони підписали її в середині квітня.

Махмуд Ахмадінеджад виступить другим першого ж дня

В кулуарах ООН збираються представники для лобіювання в Раді Безпеки нових санкцій проти Ірану. Тегеран і Вашингтон підтягують сюди свої головні сили. Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад, як очікують, виступить другим у перший день роботи конференції – 3 травня.

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила журналістам у четвер, що адміністрація США планує розглянути на конференції ООН з нерозповсюдження ядерної зброї три головних блоки питань – ядерне роззброєння, нерозповсюдження ядерної зброї та використання ядерної енергії у мирних цілях. Клінтон також звернулася до президента Ірану. За її словами, якщо місією Ахмадінеджада не буде посилення режиму нерозповсюдження ядерної зброї, то його поїздка не буде корисною й продуктивною насамперед для нього.

Очікують, що Махмуд Ахмедінеджад буде шукати підтримки проти нових санкцій щодо його країни серед непостійних членів Ради Безпеки ООН.

Інші питання, які розглянуть на конференції

Другий і третій тиждень конференції ООН будуть присвячені зустрічам експертів, які обговорюватимуть деталі контролю за виконанням базових угод Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. А четвертого тижня роботи конференції ООН її учасники спробують ухвалити заключне комюніке. 5 років тому таке комюніке так і не вдалося затвердити.

Значне місце у роботі форуму відводиться проблемам повного ядерного роззброєння та пошукам альтернатив ядерній енергії. У роботі над цими проблемами під час конференції братимуть участь до півтори тисячі неурядових організацій.

Також серйозною темою конференції будуть питання про ядерні держави, які не є членами цього Договору – Пакистан, Індія, які не приховують свої арсеналів, а також Ізраїль, який хоча й не визнає, що має ядерну зброю, але, як виглядає, нею володіє.

Очікують, що активну участь у цій конференції братиме адміністрація США, бо саме її глава президент Барак Обама вже має з чим виходити на трибуну ООН цього разу. В його активі, зокрема, підписання нового Договору про скорочення наступальних ядерних озброєнь з Росією і квітневий ядерний саміт у Вашингтоні.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект