НОВИНИ

17.05.2010 | Сьогодні розпочинається візит до України президента РФ Дмитра Медведєва
Джерело - Korespondent

Президент РФ Дмитро Медведєв починає в понеділок, 17 травня, офіційний візит в Україну.



Президенти Росії та України Дмитро Медведєв і Віктор Янукович на майбутніх 17 травня в Києві переговорах обговорять співробітництво в паливно-енергетичній сфері та авіабудуванні, ситуацію в Киргизстані, приймуть заяву щодо Придністров'я і підпишуть низку документів, у тому числі зі ГЛОНАСС.


Як повідомив глава адміністрації президента РФ Сергій Наришкін, візит буде "розвитком безпрецедентного за інтенсивністю та результативністю політичного діалогу на найвищому рівні". Він зазначив, що ця зустріч Медведєва і Януковича буде вже сьомою з березня цього року.


Проекти в газовій сфері


Президенти Росії та України обговорять і питання об'єднання Газпрому і Нафтогазу України, повідомив Наришкін.


"Тема складна, навряд чи хтось припускав досягти домовленості з такого складного питання "на клацання". Потрібна серія консультацій, серйозна підготовка, і вона триває", - наголосив голова кремлівської адміністрації.


При цьому він зауважив, що об'єднання Газпрому і Нафтогазу України є більш пріоритетним проектом, ніж створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю європейських партнерів.


"Звичайно, вона (пропозиція про консорціум) може мати зв'язок з тією новою пропозицією, яку російський прем'єр зробив (наприкінці квітня 2010 року), про можливе об'єднання Газпрому і Нафтогазу України. Але їх можна розглядати і як два паралельні, різні процеси", - сказав Наришкін.


"Я думаю, якщо російське керівництво в особі прем'єр-міністра зробило цю пропозицію стосовно об'єднання активів, створення спільної компанії, очевидно, для нас більш пріоритетним є другий (проект)", - зазначив голова кремлівської адміністрації.


При цьому, за його словами, якщо переговори з об'єднання двох газових холдингів не увінчаються успіхом, "це не буде перешкодою для іншого проекту, зокрема, щодо створення газотранспортного консорціуму".


Безпека, придністровське врегулювання, Киргизстан, ГЛОНАСС


"Глави держав розглянуть перспективи просування кооперації в ПЕКу, включаючи атомну енергетику, в галузі транспорту, машинобудування, мирного використання космічного простору, а також питання, пов'язані з реалізацією спільних програм в авіаційній промисловості", - сказав Наришкін.


Він повідомив, що в рамках візиту планується прийняття спільних заяв з питань європейської безпеки, з придністровського врегулювання та з питань безпеки в Чорноморському регіоні.


"Сторони підпишуть солідний пакет двосторонніх документів, у тому числі угоду про демаркацію російсько-українського кордону, угоду про співпрацю ВТБ і Укрексімбанку, угоду в галузі використання і розвитку російської глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС", - сказав Наришкін.


Він пояснив, що в останньому документі йтиметься про створення єдиного навігаційно-тимчасового простору Росії та України на базі російської системи ГЛОНАСС.


За його словами, при обговоренні співпраці в транспортній сфері президенти приділять увагу проекту будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, що "дозволить замкнути туристичну зону Чорноморського узбережжя, Кавказу і Криму".


Відповідаючи на питання, чи буде обговорюватися ситуація в Киргизстані, Наришкін наголосив, що "у президентів немає ніяких обмежень, вони можуть торкнутися будь-якого питання". "Тема актуальна. Я припускаю, що питання це буде обговорюватися і, швидше за все, у так званому вузькому форматі", - сказав голова кремлівської адміністрації.


Говорячи про товарообіг між Росією і Україною, Наришкін зауважив, що він, знизившись минулого року, у першому кварталі цього року збільшився в порівнянні з аналогічним періодом на 203%, склавши понад 7 мільярдів доларів.


Обсяг прямих російських капіталовкладень в економіку України склав 2,7 мільярда доларів, що вивело Росію на четверте місце серед іноземних інвесторів.


На зустріч зі студентами та бізнесменами та Києво-Печерська лавра


Наришкін зазначив, що візит глави російської держави триватиме два дні. У понеділок лідери двох країн проведуть засідання Міждержавної комісії, а також разом відвідають Києво-Печерську лавру.


У другий день візиту, 18 травня, Медведєв виступить у Київському політехнічному інституті та поспілкується зі студентами та викладачами цього вузу, а потім зустрінеться з підприємницьким співтовариством Росії та України. За словами Наришкіна, у складі російської делегації, яка супроводжуватиме президента, велика група підприємців і банкірів.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7068. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект