НОВИНИ

03.05.2010 | Європа і МВФ врятують Грецію, але ціна буде високою
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Підготовка порятунку Греції від дефолту вийшла на фінішну пряму. Уряд в Афінах домовився з Єврокомісією, МВФ та Європейським центробанком про багатомільярдну допомогу в обмін на суворе заощадження. 

Щоб не допустити банкрутства однієї з країн єврозони, її партнери по валютному союзу, в першу чергу Німеччина, готові надати загалом до 120 мільярдів євро у наступні два роки. Чверть цієї суми – 30 мільярдів євро – має надійти цього року. Частка ФРН може скласти 8,4 мільярда євро. Ще до 15 мільярдів має надати Міжнародний валютний фонд.

У відповідь грекам доведеться дуже сильно затягти паски. У наступні три роки уряду в Афінах треба буде заощадити 30 мільярдів євро. Про це грецькі урядовці в неділю домовилися з Єврокомісією, Міжнародним валютним фондом та Європейським центральним банком. Як повідомив грецький міністр фінансів Гіоргос Папаконстаніну, до 2014 року дефіцит бюджету має впасти від нинішніх 13,6 відсотка до трьох відсотків від валового внутрішнього продукту. Отже, Греція має повернутися в межі, передбачені Маастрихтськими угодами про стабільність спільної валюти євро.

Доходи держслужбовців скоротяться на третину

Для громадян Греції це означає підвищення податків, радикальні скорочення зарплат, підвищення пенсійного віку та подорожчання товарів через збільшення податку на додану вартість від 21 до 23 відсотків.

За словами Папаконстаніну, ставки та надбавки до зарплат держслужбовців скорочено на вісім відсотків. У Греції, на відміну від інших країн ЄС, надбавки становлять 80 відсотків зарплати чиновників. У березні їх уже один раз скорочували. Крім того, грекам перестануть виплачувати 13-у і 14-у зарплату. За підрахунками профспілок, прибутки держслужбовців скоротяться приблизно на третину.

До 7 травня допомога Греції та її власні заощадливі заходи мають бути затверджені в парламентах. Грецькі профспілки збираються продовжити масові акції протесту, які тривають уже кілька тижнів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект