НОВИНИ

17.05.2010 | Ангела Меркель закликає боротися за стабільний євро
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Європейські країни докладають подальших зусиль у боротьбі з рекордною державною заборгованістю, яка несе в собі небезпеку для євро. Про вживання суворіших заходів економії цього тижня заявили Іспанія й Португалія. Канцлер Німеччини Ангела Меркель застерегла перед катастрофічними наслідками, якщо не вдасться стабілізувати спільну європейську валюту.

Канцлер ФРН Ангела Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель не на жарт стурбована ситуацією навколо євро. З огляду на проблеми, викликані рекордними дірками в національних бюджетах, вона звернулася до країн Європи з вимогою проводити тіснішу й більш узгоджену економічну та фінансову політику.

Виступаючи в Ахені на врученні премії імені Карла Великого польському прем’єру Дональду Туску, керівник німецького уряду закликала стати на захист спільної європейської валюти.

«Це найбільше випробування, яке Європа переживає, починаючи від 1990 року або навіть від 1957 року, коли ухвалили Римські угоди. Цей виклик ми повинні подолати. Якщо ми не матимемо успіху, тоді наслідки для Європи будуть непередбачуваними», – заявила канцлер Німеччини.

Меркель нагадала, що євро є символом європейської ідеї, і висловила переконання, що в майбутньому всі члени Євросоюзу матимуть спільну валюту.

Вчасне виявлення бюджетних грішників

Однак це справа майбутнього, а нині доводиться боротися за стабільність євро. Єврокомісія цього тижня представила заходи, які вона планує вжити в доповнення до рятівної парасольки для країн єврозони, які опинилися в скрутному фінансовому становищі. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу вказав на необхідність провести фундаментальні реформи, аби повністю викорінити все зло.

Європейський Союз хоче втручатися в ситуацію вчасно, щоб не допускати виникнення величезних дефіцитів у національних бюджетах. 16-ти країнам, які входять до єврозони, пропонується ще до ухвалення законопроектів у парламенті представляти свої бюджети Єврокомісії. Ідея, яка за цим стоїть, полягає в тому, що таким чином вдасться швидше розпізнавати й карати бюджетних грішників.

Канцлер Німеччини привітала таку пропозицію. Вона назвала це кроком у правильному напрямку. Стриманіше висловився з цього приводу голова зовнішньополітичного відомства Німеччини Ґідо Вестервелле. Він висловив занепокоєння, що таким чином ЄС отримає можливість втручатися в конкретні бюджетні рішення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект