ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

26.05.2010 | Без глибоких реформ економіка Європи опиниться під загрозою стагнації - Єврокомісар Оллі Рен
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Без глибоких структурних реформ в економіці Європа ризикує зіткнутися із періодом стагнації та уповільнення економічного розвитку. Про це вчораі у Брюсселі заявив Єврокомісар з питань економіки та монетарної політики Оллі Рен під час виступу в рамках Брюссельського економічного форуму. Цей щорічний захід, який вже традиційно проводиться з 2000 року, розпочав свою роботу у столиці Бельгії за участю європейських економістів, аналітиків, представників урядів та промисловості європейських країн, а також європейських інституцій.

Єврокомісар зауважив, що з травня минулого року європейська економіка була вимушена виходити із безпрецедентного періоду спаду, викликаного глобальною кризою. Весняний прогноз свідчить про продовження процесу відновлення економіки, хоча він все ще залишається дуже вразливим та слабким. Застосування масивних фіскальних стимулів, які були необхідними у розпал кризи, залишило за собою спадщину високого рівня бюджетного дефіциту та великих боргів. У поєднанні із фактором короткострокових спекуляцій з активами на європейських ринках це призвело до серйозних потрясінь для цілого ряду національних економік.

"Критично важливим питанням зараз є, чи зможе відновлення в секторі реальної економіки компенсувати фінансову турбулентність, яка проявилася знову. Саме над цим ми зараз і працюємо. Забезпечення фінансової стабільності в Єврозоні потребувало виключних заходів, таких, як створення Європейського механізму фінансової стабілізації із граничним фондом у 500 млрд євро. Але ми все ще "не вийшли з цього лісу", тож необхідними є подальші зусилля", - сказав Оллі Рен.

Він наголосив, що крім невідкладних заходів з підтримки економічної стабільності, європейці мають створити основу для дійсно грунтовного, "розумного" та всеохоплюючого економічного зростання. Для цього має бути відпрацьована, насамперед, ефективна стратегія поступового відходу від кризових фіскальних стимулів, яка має супроводжуватися посиленням фіскального контролю з метою не допустити кризового зростання бюджетних боргів. За словами Єврокомісара, зараз кілька членів ЄС, зокрема, Іспанія і Португалія, представили масштабні заходи з посилення такої фіскальної консолідації. Це потребує координації в розбіжностях, які реально існують між різними членами ЄС, з тим, щоб ті країни, які можуть обмежитися лише короткостроковими заходами фіскального контролю, могли стимулювати зростання реального сектору економіки на користь зростання і створення робочих місць у Європі в цілому.

Крім того, на переконання Єврокомісара, Європа має продовжити структурні реформи, щоб зняти потенційні обмеження для подальшого економічного зростання. "Якщо ми цього не зробимо, потенційне зростання завжди буде на нижчому рівні за той, який ми прогнозували до часів кризи. Це дуже реальний ризик, оскільки зниження інвестиційної діяльності та зростання структурного безробіття вже знизили потенціал зростання на кілька наступних років. Для відповіді на цей середньостроковий виклик ми маємо здійснити структурні реформи, які не тільки дозволять повернути втрачену основу, але й сприятиме зростанню виробництва та створенню робочих місць", - наголосив Єврокомісар.

За його словами, якщо Європа зможе поступово здійснити амбітні структурні реформи протягом наступних п'яти років, тоді буде можливість забезпечити потенціал економічного зростання на більш ніж 2% щороку протягом наступної декади. Це означатиме створення близько 10 млн робочих місць та зниження безробіття до позначки близько 3% до кінця десятиріччя.

Водночас, за умови відсутності реформ, Європа може увійти в період стагнації із середніми темпами зростання не більше 1,5% у кращому випадку, та з рівнем безробіття 7-8% до кінця декади. Це означає, що без необхідних реформ ВНП Євросоюзу може втратити до кінця декади майже 6% .Такий розвиток, у свою чергу, може призвести до розмивання самих основ соціально орієнтованої ринкової економіки.

Оллі Рен підкреслив, що необхідні реформи, насправді, не є новими. Вони мають включати повне використання переваг спільного ринку Євросоюзу, особливо у сфері послуг, забезпечення привабливіших умов для розвитку підприємництва та для трудової мобільності європейців, підвищення продуктивності виробництва, встановлення такого балансу між податками та прибутками, який би сприяв зростанню ринку праці. Необхідними напрямками таких структурних реформ є також цілеспрямовані інвестиції в освіту та в інноваційні технології, спрощення регуляторного середовища для створення нових підприємств, а також інші "традиційні" в цьому контексті заходи.

Оллі Рен окремо наголосив, що такі реформи є необхідними для досягнення реалізації стратегії "Європа 2020" та для модернізації європейської моделі соціально орієнтованої ринкової економіки.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект