НОВИНИ

27.05.2010 | У Польщі розміщено перший американський ракетний комплекс „Patriot“
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Містечко Моронг розташоване на півночі Польщі, в 60 кілометрах від Калінінградської області. Вашингтон перевів із Німеччини до моронзького військового округу 100 американських військових, які будуть обслуговувати батареї ракет „Patriot“. Завданням цих оборонних ракет є відбиття авіаційних та ракетних нападів. Як повідомило посольство США у Польщі, комплекси прибули до Моронга в 37 вагонах.

У середу відбулась церемонія вітання американців на польській землі. Як заявив міністр оборони Польщі Богдан Кліч, цей крок має, крім політичного, ще й символічне значення. Досі війська Сполучених Штатів перебували у Польщі лише тимчасово, в ході військових навчань НАТО. Планується, що раз на квартал відбуватиметься їхня ротація. За інформацією газети «Дзєннік», американські солдати проводитимуть вишкіл польських підрозділів ППО.

Офіційна Москва зробила кілька заяв з осудом цього кроку. Глава комітету Державної думи із закордонних справ Костянтин Косачов заявив, що Росії ці ракетні комплекси не нестимуть жодної загрози, але вони псують клімат довіри між нею та Сполученими Штатами. В російському міністерстві закордонних справ заявили, що не розуміють, чому США дислокують ракети „Patriot“ в безпосередній близькості від кордону із Росією. За словами речника МЗС, це питання неодноразово ставилось перед американцями та поляками, але «реальних відповідей» на нього не було отримано. У Москві вважають, що це шкодить стабільності у регіоні.

Прийшовши до влади, адміністрація президента Барака Обами згорнула плани розміщення масштабної Протиракетної оборони в Європі, залишивши в силі лише обладнання обіцяних Польщі установок "Patriot". Тим часом, проти розміщення американських ракетних батарей виступають польські ліві організації. Вони твердять, що рішення ухвалили надто швидко, не проконсультувавшись із місцевими жителями та властями.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект