НОВИНИ

21.05.2010 | Європейська ініціатива в Криму
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Важлива подія вчораі відбулася на Кримському півострові. У Сімферополі й Севастополі дипломати країн Європейського Союзу презентували «Спільну ініціативу із співпраці в Криму». Згідно з нею, Євросоюз і країни-члени ЄС планують до кінця 2010 року інвестувати в Автономну Республіку Крим та місто Севастополь близько 12 мільйонів євро.


 


Презентація «Спільної ініціативи зі співпраці в Криму»

Дипломати двох десятків країн – саме стільки європейських держав підтримали цю Ініціативу – сьогодні на конференціях у Сімферополі й Севастополі анонсували нову європейську програму для Криму. Голова представництва Європейської комісії, посол Жозе Мануель Пінту Тейшейра на відкритті заходу в Таврійському Національному університеті імені Вернадського заявив, що було б помилкою говорити, що ЄС пропонує Криму інвестиції. Насправді європейці хочуть лише допомогти кримчанам  створити такі умови, щоб інвестиції самі йшли у цей регіон.


Разом з тим, керівництво Європейського Союзу розглядає можливість підтримки проектів у сфері туризму й курортів Криму в обсязі 5 мільйонів євро, приблизно стільки ж вкласти у проекти, пов'язані зі зміцненням соціальної інфраструктури автономії, а також не виключає можливості підтримки проектів із виділення прямих інвестицій для Севастополя та АРК.


Глава Представництва ЄС поінформував, що за проектом Національної індикативної програми Європейського інструменту сусідства і партнерства планується вкласти близько півтора мільйона євро в розробку регіональної стратегії та у створення Агенції регіонального розвитку Криму. Цей проект сприятиме поліпшенню соціальної інфраструктури, підвищенню потенціалу Криму як туристичного регіону та посиленню здатності регіону до залучення прямих іноземних інвестицій.


Присутня на конференції віце-прем’єр кримського уряду Катерина Юрченко повідомила, що Рада міністрів автономії щойно ухвалила рішення про заснування такої Агенції і вже призначила його керівника.


За словами посла Жозе Тейшейра, кожна з країн-учасниць «Кримської ініціативи» обрала сферу, куди виділятиме кошти. Наприклад, Німеччина – у курортно-рекреаційну, Нідерланди підтримуватимуть розвиток організацій громадянського суспільства, а Польща – ініціативи в аграрному секторі.


Євроінтеграція і Чорноморський флот


Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський розповів Радіо Свобода, що його країна допомагає Криму з 1992 року і виступила одним із ініціаторів створення цієї європейської програми. За його словами, в Польщі вважають Крим дуже важливою невід’ємною складовою України, яка потребує вироблення свого погляду на європейську інтеграцію.


«Ми хотіли б, щоб жителі Криму самі зрозуміли, що європейська інтеграція – це шлях у майбутнє, шлях до модернізації, до високих стандартів і технологій. Взагалі, треба перейти до конкретних дій. Ця участь у цій кримській програмі – це один із таких конкретних кроків, які спрямовані для наближення України до Європи. Те, що ми робимо це разом із Європейським Союзом – це збільшує наші можливості», –сказав посол Польщі.


Окрім згаданої цифри – 12 мільйонів євро, які виділяє ЄС в рамках цієї Ініціативи, – як повідомив посол Жозе Тейшейра, плануються додаткові внески від окремих країн-членів Євросоюзу. Зокрема, уже оприлюднені плани Німецького банку розвитку, спрямовані на просування і підвищення привабливості Севастополя.


Разом з тим, дипломати практично не приділили часу на спілкування з кримськими журналістами й ухилялися від відповіді на запитання про можливе коригування європейських планів у зв’язку з тим, що Чорноморський флот Росії не покине Крим після 2017 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект