НОВИНИ

12.05.2010 | Бакієв попросив країни ОДКБ ввести війська в Киргизстан
Джерело - Korespondent

Президент Білорусі Олександр Лукашенко привіз на неформальний саміт лідерів країн-учасниць ОДКБ, що відбувся 8 травня в Москві, заяву Курманбека Бакієва, в якій той закликає ввести в Киргизстан військовий контингент, повідомляє 12 травня газета "Время новостей".

За даними видання, в ході жорсткої дискусії цю пропозицію відкинули. Замість неї було прийнято заяву глав держав-членів Організації Договору про колективну безпеку, в якій "події квітня ц.р. в Киргизькій Республіці, що призвели до неконституційної зміни влади", розглядаються членами ОДКБ "внутрішньою справою" цієї країни.

Зазначимо, що раніше Олександр Лукашенко назвав безперспективною подальшу діяльність ОДКБ, оскільки організація не реагує на "державний переворот в одній із країн-членів".

Нагадаємо, Курманбек Бакієв був змушений залишити посаду глави держави після масових заворушень, які почалися в Киргизстані 6 квітня. Підставою для демонстрацій стало затримання практично всіх лідерів опозиції.

Жертвами зіткнень, що спалахнули 7 квітня, стали близько 80 людей, більш ніж тисяча отримали поранення. Незабаром опозиція заявила про розпуск парламенту і формування нового уряду на чолі з Розою Отунбаєвою. Лідер опозиції також заявила, що усунений від влади президент постане перед судом. Його звинувачують в узурпації влади і причетності до масового розстрілу учасників мітингу.

20 квітня Олександр Лукашенко повідомив, що Курманбек Бакієв перебуває в Мінську під захистом Білорусі. Він також заявив, що не має наміру передавати тимчасовому уряду Киргизстану поваленого президента. 11 травня стало відомо, що Генпрокуратура Білорусі отримала запит влади Киргизстану на видачу Бакієва.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект