НОВИНИ

13.05.2010 | Перемога в Афганістані критично важлива для національної безпеки США - Б.Обама
Джерело - УКРІНФОРМ

Перемога в Афганістані критично важлива для національних безпекових інтересів Сполучених Штатів Америки. Таке переконання висловив президент США Барак Обама під час спільної прес-конференції зі своїм афганським колегою. Під час візиту до американської столиці Хамід Карзай провів переговори в Білому домі.

"Успіх Афганістану матиме наслідки для Сполучених Штатів Америки та усього світу. "Аль-Каїда" та її союзники-екстремісти продовжують виношувати плани нападу, базуючись на кордоні між Афганістаном та Пакистаном", - попередив Барак Обама.

Глава Білого дому підтвердив взяті на себе зобов'язання щодо підтримки політики президента Карзая, спрямованої на покращення безпекової ситуації, зміцнення органів місцевого самоврядування, економічного та соціального розвитку країни. Американський лідер наголосив, що має намір почати скорочувати американську військову присутність в регіоні із середини 2011 року та передавати повноваження відповідним афганським структурам. "Але після 2011 року для нас все ще буде важливо переконатися, що Афганістан знаходиться у безпеці, відбувається економічний розвиток та здійснюється ефективне керівництво. Ми залишимося друзями афганського народу і підтримуватимемо їхні зусилля, спрямовані на стабілізацію", - підсумував Барак Обама.

Останнім часом у відносинах між Вашингтоном і Кабулом спостерігалася певна напруженість. Афганське керівництво неодноразово піддавалося нищівній критиці за порушення під час виборчого процесу, нездатність створити повноцінні органи влади на місцях та небажання активніше боротися з корупцією. Неабияке роздратування Білого дому викликав і візит до афганської столиці іранського президента Махмуда Ахмадінежада.

Хамід Карзай теж неодноразово дозволяв собі критику відносно того, що союзники та міжнародні спостерігачі надто втручаються у внутрішні справи суверенної держави. Незадоволення висловлювалося і ходом операцій, під час яких страждають і гинуть мирні жителі.

Зустріч лідерів двох країн у Вашингтоні серед іншого мала на меті продемонструвати, що сторонам вдалося подолати непорозуміння. Барак Обама наголосив на тому, що існування напруженості між Афганістаном та США "у більшості випадків було перебільшене". Разом з тим він визнав існування цілого ряду спірних питань, які обговорювалися під час "чесної та відкритої дискусії".

Хамід Карзай пояснив, що дружні й партнерські відносини двох країн вибудовуються за надзвичайно складних умов. Ведення війни проти терору вимагає жертв від обох союзників, і їх позиції на деякі питання можуть не співпадати. "Головний момент полягає в тому, що зараз ми зв'язані міцніше, аніж коли б то не було. І цей обнадійливий меседж я передам народові Афганістану", - підсумував він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект