НОВИНИ

24.05.2010 | Понад двісті представників влади США ведуть діалог у Пекіні
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Пекіні почалася зустріч у рамках американо-китайського так званого Стратегічного й економічного діалогу, котрий значною мірою визначатиме дальший розвиток взаємин між двома великими державами. З американського боку делегацію очолюють державний секретар Гілларі Клінтон і міністр фінансів Тімоті Гайтнер.

Державний секретар Гілларі Клінтон

Як зауважив на бріфінгу для журналістів заступник держсекретаря Курт Кемпбелл: «Наші відносини з Китаєм є (для нас) одними з найважливіших у світі і президент (Барак) Обама прагне зробити їх якомога кориснішими для американського народу. Президент... підкреслив тісний зв’язок між торгівлею і створенням робочих місць у США і ставить за мету у наступні п’ять років подвоїти експорт (американських товарів до Китаю), що дасть можливість створити додатково 2 мільйони робочих місць».

Настільки великого значення надають у Вашингтоні цьому Діалогові з Китаєм, що надіслали до Пекіна найчисельнішу групу високопосадовців: 200 представників зовнішньополітичного, фінансового та інших відомств, включно з низкою міністрів, послів, працівників Білого дому.

У складі делегації зокрема – голова Федеральної резервної системи (еквівалент центробанку) Бен Бернанкі, міністр охорони здоров’я й соціальних служб Кетлін Себеліус, міністр торгівлі Гері Лок, дорадник Білого дому з науки та технології Джон Холдрен, голова експортно-імпортного банку США Фред Хокберг.

Проблеми для обговорення у рамках Діалогу

Серед стратегічних питань – ставлення до Північної Кореї, яка нещодавно торпедою з підводного човна знищила південнокорейський корабель. Принаймні, такого висновку дійшла американська розвідка, сприяючись на речові та інші доказі. 46 моряків загинули. Китай – либонь єдиний прихильник режиму Північної Кореї.

Ще одне питання – проблема іранської ядерної програми і ухвалення нових санкцій проти Тегерану в Раді Безпеки ООН. Також обговорюється становище в Афганістані й Пакистані.

Одначе, на чільному місці в Діалозі – економічні проблеми. Курт Кемпбелл на брифінгу підкреслив: «Як найбільша у світі й найшвидше зростаюча економіка, Китай надає колосальні можливості американським компаніям і американським робітникам, але також створює найбільші економічні проблеми... (наш) Діалог дає нагоду на найвищому рівні співпрацювати, щоб у відвертій і всебічній дискусії дати собі раду з цими проблемами».

Йдеться, зокрема, про необхідність подолання торговельних та інвестиційних бар’єрів для американських товарів та послуг на шляху до китайського споживача. Йдеться також про сприяння відновленню економіки, подоланню рецесії. Окреме питання - про юань - китайську валюту з її штучно заниженим курсом, що підвищує попит на китайські товари.

Діалог має завершитися у середу спільною прес-конференцією й обідом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект