18 травня, радник президента Бразилії Марко Ауреліо Гарсія заявив, що його країна, а також Туреччина повинні брати участь у переговорах шіcтки посередників (США, Китаю, Росії, Великобританії, Франції і Німеччини) з врегулювання іранської ядерної проблеми.
За його словами, участь цих двох країн у переговорах у форматі п’ять плюс один була б "природною і бажаною".
"Я вважаю нормальним, якщо переговори будуть хоча б частково відкриті (для Туреччини і Бразилії)", - зазначив Гарсія.
Зазначимо, що саме за участю представників цих двох країн у Тегерані вчора було підписано угоду, згідно з якою Іран повинен вивезти до Туреччини 1,2 тонни свого низькозбагаченого урану, а натомість отримати 120 кілограмів ядерного палива для науково-дослідного реактора.
У Туреччині напередодні заявили, що після підписання угоди необхідність у санкціях проти Ірану може відпасти. Водночас, Анкара зазначила, що у разі, якщо через місяць Іран не відправить обіцяний уран за рубіж, він залишиться без підтримки.
У Тегерані заявили, що виконають умови договору, але при цьому продовжать збагачувати уран до 20% на своїй території. У Європі і США цим рішенням вкрай невдоволені, тому санкції, за словами західних дипломатів, не знімаються з порядку денного.
Сьогодні держсекретар США Хіларі Клінтон заявила, що дипломати зі США, Китаю, Росії, Великобританії, Франції і Німеччини узгодили проект резолюції за іранською ядерною програмою. Більше того, вже сьогодні проект резолюції може бути переданий у Раду Безпеки ООН, яка і ухвалить остаточне рішення про те, чи вводити санкції щодо Тегерана.
|