НОВИНИ

19.05.2010 | Туреччина і Бразилія хочуть брати участь в обговоренні резолюції по Ірану
Джерело - Korespondent

18 травня, радник президента Бразилії Марко Ауреліо Гарсія заявив, що його країна, а також Туреччина повинні брати участь у переговорах шіcтки посередників (США, Китаю, Росії, Великобританії, Франції і Німеччини) з врегулювання іранської ядерної проблеми.



За його словами, участь цих двох країн у переговорах у форматі п’ять плюс один була б "природною і бажаною".


"Я вважаю нормальним, якщо переговори будуть хоча б частково відкриті (для Туреччини і Бразилії)", - зазначив Гарсія.


Зазначимо, що саме за участю представників цих двох країн у Тегерані вчора було підписано угоду, згідно з якою Іран повинен вивезти до Туреччини 1,2 тонни свого низькозбагаченого урану, а натомість отримати 120 кілограмів ядерного палива для науково-дослідного реактора.


У Туреччині напередодні заявили, що після підписання угоди необхідність у санкціях проти Ірану може відпасти. Водночас, Анкара зазначила, що у разі, якщо через місяць Іран не відправить обіцяний уран за рубіж, він залишиться без  підтримки.


У Тегерані заявили, що виконають умови договору, але при цьому продовжать збагачувати уран до 20% на своїй території. У Європі і США цим рішенням вкрай невдоволені, тому санкції, за словами західних дипломатів, не знімаються з порядку денного.


Сьогодні держсекретар США Хіларі Клінтон заявила, що дипломати зі США, Китаю, Росії, Великобританії, Франції і Німеччини узгодили проект резолюції за іранською ядерною програмою. Більше того, вже сьогодні проект резолюції може бути переданий у Раду Безпеки ООН, яка і ухвалить остаточне рішення про те, чи вводити санкції щодо Тегерана.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7138. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект