НОВИНИ

20.05.2010 | Австрійська преса: Янукович перед Москвою "стоїть на задніх лапках"
За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Росія ставить Україну перед вибором: відстоювати суверенітет і втратити в економічному плані - чи йти на поступки.

Така думка озвучена в австрійській газеті "Der Standard", яку цитує "Німецька хвиля".

"Йдеться про національний суверенітет. Досі Росія завжди вимагала, щоб Україна, як будь-яка інша держава, нарешті сплачувала ринкову ціну за газ. Домовленість про флот доводить протилежне: газова ціна Москви для Києва є політичною", - пише видання.

"За цим слідує наступний крок. Прагнення об'єднання російського "Газпрому" із українським "Нафтогазом" має забезпечити контроль над транзитом газу до Центральної та Західної Європи. Якщо Україна не хоче добровільно, тоді на неї тиснуть, погрожуючи побудувати в обхід неї нові газопроводи на півночі та півдні", - вважає "Der Standard".

"Україна стоїть, отже, перед вибором - віддати ще один шматок свого суверенітету або втратити надходження за транзит енергоносіїв, що є важливим чинником і без того неблагополучного державного бюджету", - пише австрійська газета .

Водночас, "Der Standard" зазначає, що "Янукович, попри те, що його вважають проросійським, хоче залучити європейців до майбутнього газопровідного концерну".

"Росія має у цьому шанс довести те, в чому вона завжди переконує: що її газова політика не є імперською", - додає видання.

Водночас, інша австрійська газета "Wirtschaftsblatt" зазначає, що президент Росії Дмитро Медведєв під час візиту до Києва "пообіцяв, крім дешевого газу, також представляти інтереси Києва на міжнародній арені".

"От тільки інтереси Києва нині, схоже, лише в тому й полягають, щоб подобатися Москві", - вважає це видання.

"Wirtschaftsblatt" також зазначає, що "український президент Віктор Янукович при вазі понад 110 кілограмів має зріст 1,95 - але поруч із порівняно щуплим російським колегою Дмитром Медведєвим (1,58) політичний важковаговик перетворюється на кімнатного песика".

"Дивно спостерігати, як Янукович перед Москвою в переносному сенсі "стоїть на задніх лапках", - зазначає ця газета.

"Німецька хвиля" також зазначає в огляді, що європейська преса приділила "мізерну увагу" візиту до України президента Росії: лише лічені серйозні видання присвятили цій темі свої редакційні коментарі


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект