НОВИНИ

04.05.2010 | Німеччина рекордними темпами готує допомогу Греції
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У щойно затвердженому урядом законопроекті Німеччина зобов’язується надати Греції у наступні три роки кредити на суму 22,4 мільярда євро. Перший транш у розмірі 8,4 мільярда має надійти на рахунки в Афінах ще цього року. Канцлер Меркель назвала таку допомогу безальтернативною, оскільки ідеться не лише про країну на межі дефолту, а про небезпеку для єврозони. «Стабільна європейська валюта - це надзвичайно важлива річ»,- сказала Меркель після розмови з лідерами фракцій у Бундестазі.

За словами канцлера, ситуація в Греції має стати уроком. Зокрема, Меркель зажадала більш суворих дій проти фінансових спекулянтів. Крім того, на її переконання, норми стабільності європейської валюти мають бути жорсткішими.

Намагаючись заспокоїти ситуацію на ринках, Європейський центральний банк пішов на безпрецедентний крок. Як стало відомо в понеділок, банк прийматиме від кредитних установ боргові зобов’язання грецького уряду.

Протести в Греції

Напередодні міністри фінансів країн єврозони узгодили пакет кредитів для Греції на суму 110 мільярдів євро. Левову частку цих грошей нададуть європейські країни, а 30 мільярдів – Міжнародний валютний фонд.

Тим часом, у самій Греції профспілки відновили в понеділок акції протесту проти заощаджувальної програми уряду. Вона передбачає підвищення податків і скорочення зарплат. На вівторок до протестів приєднаються держслужбовці, а в середу – профспілка приватної сфери. Диспетчери планують на 24 години паралізувати повітряне сполучення в Греції.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект