НОВИНИ

21.05.2010 | Американський Сенат схвалив законопроект щодо системної фінансової реформи
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Верхня палата американського Конгресу підтримала законопроект щодо проведення системної фінансової реформи. За документ віддали голоси 59 сенаторів - до більшості демократів приєдналися чотири представники Республіканської партії. Проти висловилося 39 законодавців.

Документ передбачає втілення у життя пропозицій адміністрації Білого Дому, спрямованих на запобігання реалізації ризикованих операцій та уникнення помилок, які два роки тому поставили американську економіку на межу колапсу. Законопроект передбачає найсерйозніші зміни у підходах до регулювання фінансового сектору з часів "Великої депресії". Відповідно до його положень, має бути створений окремий орган, який відповідатиме за відстоювання та захист інтересів клієнтів, що вдаються до кредитних та інших фінансових послуг. До того ж, реформа має розширити права акціонерів, дозволивши їм брати участь у процесі прийняття рішень керівництвом корпорацій.

Однією із особливостей нових підходів стане так зване "правило Волкера" (Volcker Rule), що встановлює обмеження на обсяги діяльності банків та види ризиків, які можуть брати на себе фінансові інституції. У цьому контексті пропонується значно розширити повноваження Федеральної резервної системи, котра ухвалюватиме рішення стосовно відповідності фінансових установ високим стандартам.

Голосування щодо фінансової реформи уже назвали черговою знаковою перемогою чинного президента і його команди. Барак Обама вважає прийняття сенатом законопроекту значним кроком уперед. "Наша мета - не покарати банки, а убезпечити економіку та американців від безладу, що мав місце протягом кількох минулих років", - пояснив глава Білого Дому.

Відповідно до встановленої процедури, документ надійде до двопалатного комітету, де законодавці працюватимуть над узгодженням текстів, прийнятих Палатою представників та Сенатом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект