НОВИНИ

31.05.2010 | Росія має передати Польщі розслідування справи щодо авіакатастрофи під Смоленськом - Ярослав Качинський
Джерело - УКРІНФОРМ

Росія повинна передати Польщі справу подальшого розслідування причин авіакатастрофи літака польського президента під Смоленськом 10 квітня цього року. Про це заявив брат-близнюк загиблого президента Польщі Лєха Качинського, нинішній кандидат на посаду глави держави Ярослав Качинський.

"На моє глибоке переконання і, наскільки мені відомо, це переконання більшості поляків, нам необхідно звернутися до Росії щодо передачі Польщі цього розслідування. Росія, звичайно, не зобов'язана це робити. Думаю, що це є нашим святим обов'язком, з огляду на розміри трагедії і враховуючи те, що загинув президент Польщі, багато відомих людей і 96 громадян країни, ми повинні це зробити", - наголосив Я.Качинський. На його переконання, це реально здійснити.

Водночас, він висловив думку, що уряд Дональда Туска небагато знає про катастрофу. Лідер найбільшої опозиційної партії "Право і Справедливість" підкреслив, що у нього склалося таке враження після розмови про це під час нещодавнього засідання Ради національної безпеки країни.

Основне розслідування справи катастрофи літака президента Польщі від самого початку проводить російська сторона. Відсутність повної інформації про дії слідчих органів Міжнародної авіаційної комісії (МАК) в Москві викликає незадоволення опозиційних сил у Польщі, які закидають уряду РП недостатнє інформування суспільства про з'ясовування обставин авіакатастрофи.

У понеділок 31 травня міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Єжи Міллер вирушить до Москви, де отримає від МАК записи з "чорних скриньок" президентського Ту-154. Водночас, як повідомив у Варшаві міністр юстиції Польщі Кшиштоф Квятковський, якщо стенограми переговорів з борту літака будуть матеріалом польської комісії з розслідування авіакатастроф, то питання щодо їх оприлюднення вирішуватиме голова цієї комісії спільно з прем'єр-міністром РП. Натомість, якщо надані росіянами стенограми будуть доказом у польському розслідуванні справи, то рішення про їх оприлюднення прийматиме польська прокуратура.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект