ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.05.2010 | У Великобританії сьогодні відбуваються парламентські вибори
Джерело - Korespondent

Загальні вибори у Великобританії, які визначать новий склад нижньої палати парламенту - Палати громад - і, можливо, приведуть до зміни уряду, відбудуться у четвер, 6 травня.

Цього ж дня відбудуться окремі місцеві вибори на території Англії.

Понад 4 тис. кандидатів борються за 650 місць в нижній палаті парламенту - Парламенті громад.

Вибори у Великобританії проводять по одномандатних округах за мажоритарною системою. Це означає, що в кожному конкретному окрузі виборці будуть голосувати не за партію, а за конкретного кандидата, і переможе той, хто набере просту більшість голосів.

Офіційно закон не вимагає, щоб вибори відбувалися в конкретний день, але, за традицією, з 1935 року всі парламентські вибори проводять по четвергах.

Виборчі дільниці на території Великобританії відкриються о 07:00 (09:00 за Києвом) і працюватимуть до 22:00 (00:00 п'ятниці за Києвом).
Голосувати на виборах можуть всі дієздатні громадяни Великобританії, Ірландії (проживають у Сполученому Королівстві) і країн британської Співдружності, що досягли 18 років і не мають юридичних обмежень на право голосування.

Ніяких обмежень не накладається і на право голосування для королеви, однак на практиці вона ніколи не приходила на виборчу дільницю, щоб факт голосування монархом не вважали антиконституційним.

До дня виборів частина британців вже проголосувала поштою, оскільки на даний спосіб волевиявлення має право кожен громадянин Великобританії.

При цьому завчасна реєстрація на голосування є обов'язковою. Зараз (станом на грудень 2009 року) у Великобританії при населенні в 61 мільйон людей зареєстровано понад 44 мільйонів виборців.

Оскільки у Великобританії немає такого поняття, як "день тиші", політичну агітацію не заборонено навіть у день виборів. Тому представники політичних партій ведуть кампанію до останнього моменту.

Крім того, за ходом голосування, крім спостерігачів, стежать так звані "лічильники голосів" ("tellers") - партійні добровольці, які біля виборчих дільниць ведуть облік усіх зареєстрованих виборців і, що найбільш важливо, обчислюють потенційних прихильників своїх партій, що не проголосували, і закликають їх прийти на виборчу дільницю. Однак усередині самих дільниць "лічильникам" агітувати заборонено.

До нинішніх виборів кількість округів в результаті реформи було збільшено до 650, тобто, зросла і кількість мандатів у Палаті громад.

Вибори відбудуться в усіх округах за винятком одного - в Терск-енд-Молтоні на півночі Англії голосування відкладено до 28 травня через смерть кандидата.

Лідери політичних партій, які досі ведуть передвиборчі кампанії, у четвер попрямують у свої округи, щоб проголосувати там. Так, прем'єр-міністр Великобританії і лідер лейбористів Гордон Браун проголосує в шотландському Киркалді-енд-Коуденбіт, лідер опозиційної Консервативної партії Девід Кемерон - в окрузі Уїтні в англійському Оксфордширі і лідер ліберал-демократів Нік Клегг - в англійському Шеффілді.

Перші дані exit polls стануть відомі відразу після закриття виборчих дільниць, а ближче до півночі за місцевим часом почнуть з'являтися перші офіційні результати по виборчих округах - головним чином, по міських округах у Шотландії. В Англії через паралельне проведення місцевих виборів оголошення перших результатів очікується трохи пізніше, ніж в інших регіонах.

Британські ЗМІ вже називають нинішні загальні вибори "висячими на кінчику леза". Результати непередбачувані, і кожна партія заявляє про готовність боротися за кожен голос.

За останніми даними зведеного опитування виборчих уподобань телеканалу Sky News, Консервативна партія набирає 35%, лейбористи - 29%, "лібдеми" - 26%.

Тим часом, британська телерадіомовна корпорація BBC в ніч після загальних парламентських виборів 6 травня організує "лазерне шоу", у ході якого результати голосування будуть проектуватися на будівлю знаменитої годинникової вежі Біг Бен у будівлі парламенту.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект