НОВИНИ

17.05.2010 | На дні Мексиканської затоки на місці аварії виявлено величезні скупчення нафти
Джерело - УКРІНФОРМ

Вчені виявили скупчення нафти на дні Мексиканської затоки на місці аварії бурової платформи. Розміри найбільшого з них перевищують 16 км, а товщина - більше за 90 м.

За повідомленнями "Нью-Йорк Таймс"," це відкриття є явним доказом того, що масштаби розливу нафти можуть виявитися набагато більше, ніж стверджує уряд і компанія British Petroleum.

"На глибині затоки знаходиться жахаюча кількість нафти, схожа з тим, що ми бачимо на поверхні", - наводить видання думку дослідника Університету Джорджії Саманти Джой. Вчені побоюються, що рівень вмісту кисня у воді в шарах з такими нафтовими утвореннями, може стати причиною загибелі величезного числа живих істот, що мешкають в затоці.

Становище погіршується також розкидом хімікатів - дисперсантів, які мають, за задумом фахівців нафтової компанії, роздрібнити нафтові плями і розмити їх в просторі затоки таким чином, що їх концентрація не буде такою небезпечною. Однак вчені зазначають, що уперше хімікати розкидаються на такому величезному об'ємі нафти,яка витікає, і такій великій глибині - більше за 1 км, і наслідки можуть бути "зовсім іншими, ніж планується".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект