НОВИНИ

12.05.2010 | Білий Дім: Постачання Ірану С-300 негативно позначиться на відносинах США і Росії
За матеріалами - Korespondent.net

Постачання Ірану зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) С-300 негативно позначиться на російсько-американських відносинах.



 
АР

Про це заявив на зустрічі з журналістами координатор Білого Дому з політики в галузі зброї масового знищення Гері Самор.


За його словами, виконання Росією контракту на передачу Ірану ЗРК С-300 мало б серйозні наслідки для зв'язків Вашингтона з Москвою.


При цьому Самор додав, що був би здивований, якби Росія в кінцевому рахунку продала Ірану комплекси С-300, передає ИТАР-ТАСС.


Крім того, Самор визнав, що ядерна програма Ірану розвивається не так швидко, як передбачалося раніше. За його висловом, іранський "ядерний годинник рухається не настільки швидко, як деякі побоювалися".


При цьому високопоставлений представник уряду США заявив, що затримки в реалізації ядерної програми Тегерана викликані "проблемами, які в іранців виникли з їх центрифугами". Йдеться про обладнання, яке використовується для отримання високозбагаченого урану з його гексафториду.


Самор відмовився уточнити, чи є в даному випадку результат таємницею підривної роботи спецслужб Заходу, спрямованої на уповільнення ядерних розробок в Ірані.


Коментуючи хід підготовки нової резолюції Ради Безпеки, що посилює режим санкцій щодо Ірану, американський фахівець стверджував, що її буде прийнято більшістю голосів. "Я абсолютно впевнений в тому, що резолюцію буде підтримано більшістю членів Ради Безпеки, якщо тільки Іран не зробить якісь важливі заходи зміцнення довіри", - сказав Самор.


За його прогнозом, така резолюція буде користуватися "підтримкою Росії та Китаю". "Як мені здається, ці (дві) країни розуміють, що Іран не відповідає на міжнародні вимоги обмежити ядерну програму", - зауважив радник глави вашингтонської адміністрації.


Відповідаючи на питання про посередницькі зусилля Бразилії та Туреччини, покликаних сприяти врегулюванню ядерної проблеми Ірану за допомогою організації обміну його низькозбагаченого урану на паливо для дослідницького реактора в Тегерані, Самор підтвердив, що, з точки зору влади США, іранці не мають серйозної зацікавленості в реалізації такої угоди .


Її проект, що передбачає виготовлення паливних збірок в Росії і Франції з іранського низькозбагаченого урану, було підготовлено під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ще минулого року.


"Іранці, відверто кажучи, не готові прийняти цю пропозицію, це досить зрозуміло всім. І це незабаром усвідомить і Туреччина", - переконаний експерт.


Прогнозів щодо термінів передбачуваної появи в Ірану ядерної зброї він не навів.


Нагадаємо, 17 лютого заступник директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Росії Олександр Фомін заявив, що Росія поставить в Іран зенітні ракетні системи С-300 після того, як буде усунуто виявлені технічні недоліки.


Заява російського чиновника виникла після візиту до Москви прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху. Ізраїль давно просить Росію не поставляти Ірану комплекси С-300, а останнім часом Нетаньяху посилив тиск на Москву для того, щоб вона підтримала "паралізуючі" санкції проти Тегерана у зв'язку з його ядерною програмою.


Москва неодноразово стверджувала, що продаж Ірану С-300, як оборонної системи, не суперечить міжнародним зобов'язанням Росії, однак постачання постійно відкладалася під різними приводами.


У свою чергу, Іран закликає Росію не піддаватися тиску Заходу і продати зенітні ракетні системи С-300.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2071. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект