ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

14.05.2010 | Александром Вершбоу провів зустріч у Генерального штабу Збройних Сил України
За матеріалами - Сайту "України-НАТО" МЗС України

У Києві відбулася зустріч начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Івана Свиди із заступником Міністра оборони США Послом паном Александром Вершбоу.

У зустрічі також взяли участь заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко, ТВО начальника Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Буняк, начальник Центрального управління військового співробітництва ЗС України полковник Микола Садеков, аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні полковник Ричард Андерсен та інші посадові особи.

- Україна і США були, є і будуть стратегічними партнерами, - наголосив на початку зустрічі начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Іван Свида.

Як він додав, Україна високо цінує ту допомогу, яку надають Сполучені Штати Америки в питаннях реформування і розвитку Збройних Сил.

У свою чергу заступник Міністра оборони США Посол пан Александр Вершбоу запевнив генерала армії України Івана Свиду у посиленні стратегічного партнерства між військовими відомствами США і України, особливо з наголосом на практичну спрямованість.

- Міністерство оборони США продовжуватиме і надалі підтримувати зусилля української сторони в напряму реформування і розвитку власної армії. Але сьогодні, в умовах світової фінансово-економічної кризи, на перший план виходять більш чітка пріоритизація напрямів співробітництва, більш високий рівень ефективності проведення заходів двостороннього військового співробітництва, - підкреслив пан Александр Вершбоу.

Він також додав, що в таких складних фінансово-економічних умовах важливим є збалансованість витрат, визначення більш чітких і реалістичних цілей.

Обговорюючи питання проведення міжнародних навчань на території України у 2010 році, сторони відзначили важливість їх проведення в контексті підвищення польового вишколу підрозділів Збройних Сил України і висловили сподівання, що Верховна Рада підтримає відповідний законопроект, поданий Президентом України.

В ході зустрічі генерал армії України Іван Свида коротко поінформував пана Посла Александра Вершбоу про підсумки засідання Військового комітету Україна-НАТО на рівні начальників Генеральних штабів, яке відбулося нещодавно в Брюсселі, а також про участь підрозділів ЗС України у міжнародних миротворчих операціях під проводом ООН і НАТО, ступінь готовності визначених підрозділів української армії до участі у складі багатонаціональних сил високої готовності.

- Україна послідовно виконує взяті на себе у 2010 році міжнародні зобов’язання як перед окремими країнами, так і перед міжнародними організаціями, - наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України.

Заступник Міністра оборони США Посол пан Александр Вершбоу високо оцінив участь Збройних Сил України у міжнародних миротворчих операціях, зокрема, антитерористичній операції НАТО у Середземному морі “Активні зусилля”.

- Участь Збройних Сил України у цих міжнародних проектах дасть можливість підтримувати належний рівень підготовки та підвищити боєздатність, - висловив переконання американський високопосадовець.

Також генерал армії України Іван Свида та пан Посол Александр Вершбоу торкнулися питань цьогорічного бюджетного фінансування оборонних потреб України, стану та перспектив розвитку Збройних Сил України.

- Виходячи з обсягів цьогорічного бюджетного фінансування, керівництвом Міністерства оборони і Збройних Сил України були визначені пріоритетні напрями, на яких зосереджуватиметься головна увага, - зазначив начальник Генерального штабу ЗС України.

Це, за його словами, оптимізація систем управління і забезпечення, поступовий перехід на цифровий зв’язок і автоматизовані системи управління військами, підвищення спроможностей Повітряних Сил і Військово-Морських Сил, виконання взятих міжнародних зобов’язань.

Також в ході зустрічі сторони торкнулися питань надання Урядом США фінансової та матеріально-технічної допомоги Україні в рамках програми матеріально-технічної допомоги “FMF” та “IMET” (Міжнародна програма військової освіти та підготовки).

- Ми вдячні американській стороні за ту постійну підтримку і допомогу, направлену на технічне переоснащення підрозділів Збройних Сил України, навчання українських військовослужбовців, проведення трансформаційних процесів в українській армії, - підкреслив генерал армії України Іван Свида.

Наприкінці зустрічі начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Іван Свида та заступник Міністра оборони США Посол пан Александр Вершбоу висловили переконання у непорушності стратегічного військового співробітництва між Україною і США.

 

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект