НОВИНИ

25.05.2010 | В ЄС немає конкуренції між східним і південним напрямом політики сусідства - міністр закордонних справ Іспанії
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Нформальна зустріч у Сопоті під час Іспанського головування в ЄС є символічною і засвідчує, що в Спільноті не існує конкуренції між східним і південним напрямом політики сусідства. Про це після неформальної зустрічі міністрів закордонних справ держав ЄС з керівниками МЗС країн "Східного партнерства", зокрема й України, заявив міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос.

"Зустріч у Сопоті є успіхом, оскільки Євросоюз разом зі своїми партнерами зробив крок уперед від минулорічного саміту ЄС у Празі (У Чехії було ініційовано проект "Східного партнерства"- УКРІНФОРМ). Ми висловлюємо повну підтримку зміцненню "Східного партнерства" як нового виміру політики сусідства Євросоюзу. Символічно, що тут разом зібралися представники Іспанії, розташованої на півдні Європи, Польщі і Єврокомісії. Цим ми підтверджуємо, що в ЄС не існує конкуренції між східним і південним напрямом політики сусідства. Ми працюємо разом, щоб показати, що політика сусідства є пріоритетом нової закордонної політики Євросоюзу", - наголосив М.Моратінос.

Він зазначив, що упродовж п'яти-шести місяців Іспанське головування в ЄС працювало над зміцненням "Східного партнерства". "Під час нашого головування ми дали "зелене світло" переговорам щодо Угод про Асоціацію з Грузією, Вірменією, Азербайджаном, зміцнили наші відносини з Україною, вели також переговори з Білоруссю",- зазначив іспанський дипломат. Він додав, що увесь Євросоюз працює над розвитком важливих стратегічних відносин із сусідами. "З політичної точки зору ми сьогодні продемонстрували, що "Східне партнерство" є одним з головним пріоритетів Євросоюзу", - констатував керівник МЗС Іспанії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект