НОВИНИ

20.05.2010 | США заручилися згодою постійних членів РБ ООН щодо санкцій проти Ірану - Х.Клінтон
Джерело - УКРІНФОРМ

Сполученим Штатам Америки вдалося досягти домовленостей з Китаєм, Росією, Великою Британією та Францією щодо тексту нової резолюції Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй. Про це заявила Державний секретар США Хілларі Клінтон під час виступу у сенатському Комітеті з міжнародних питань.







Заява глави американського зовнішньополітичного відомства була зроблена після того, як днем раніше Іран, Бразилія і Туреччина підписали угоду про обмін ядерним паливом. Тегеран погодився віддати 1200 кг низькозбагаченого урану, отримавши натомість високозбагачене ядерне паливо, що використовуватиметься в наукових цілях. Однак, офіційний Вашингтон вважає, що на цей крок керівництво ІРІ пішло, аби уникнути посилення економічного тиску.


"Ми цінуємо ті зусилля, яких доклали Туреччина і Бразилія, аби вирішити проблему, пов'язану з ядерною програмою ІРІ", - зазначила Держсекретар. Вона наголосила, що "шістка посередників" у складі п'яти постійних членів РБ ООН та Німеччини, а також високі представники Європейського Союзу, наполягатимуть на прийнятті резолюції із жорсткими санкціями. "На нашу думку, це направить однозначний сигнал про те, чого ми очікуємо від Ірану", - заявила глава дипломатичного відомства.


Хілларі Клінтон наголосила на тому, що угода про ядерне паливо "не дає відповідей на усі питання", які турбують міжнародну спільноту, тому необхідно вдатися до більш рішучих кроків. Вона висловила упевненість, що на резолюцію, підготовлену делегацією США, погодиться більшість країн-членів РБ ООН. Разом з тим, проект документу викликав серйозні заперечення з боку Бразилії та Туреччини, які входять до складу Ради Безпеки і вважають домовленості з Іраном "серйозним дипломатичним проривом". Сполученим Штатам Америки доведеться шукати підтримки своєї ініціативи у Австрії, Боснії та Герцеговини, Габону, Японії, Мексики, Нігерії, Лівану та Уганди, аби набрати 9 голосів, необхідних для її схвалення.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5496. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект