НОВИНИ

21.05.2010 | Розвідка США: Китай створить винищувач п'ятого покоління до 2018 року
Джерело - Korespondent.net

Китайська армія всього через вісім років матиме у своєму розпорядженні винищувачі п'ятого покоління.

Про це заявив у четвер, 20 травня, офіційний представник американського Національного військово-повітряного та космічного розвідувального центру Уейн Алмен, виступаючи на слуханнях у Конгресі США з американсько-китайських відносин.

Він зазначив, що США ще доведеться розібратися, чи зможе новий китайський винищувач протистояти на рівних F-22. При цьому Алмен висловив упевненість, що, в усякому разі, літак порівнюватимуть з американським аналогом.

Раніше глава Пентагону Роберт Гейтс висловлював переконання в тому, що ВПС США найближчим часом збережуть свою тактичну перевагу в повітрі за рахунок винищувачів п'ятого покоління F-35, які зараз перебувають у стадії доопрацювання.

Щоб прискорити роботи за програмою, Пентагон ухвалив рішення обмежитися закупівлею лише 187 винищувачів F-22. Гейтс також зауважив, що коли Китай поставить у війська свої винищувачі п'ятого покоління в армію, у США буде вже більш ніж тисяча F-22 і F-35.

Нагадаємо, в січні вперше піднявся в повітря російський винищувач п'ятого покоління. Літак ПАК ФА (перспективний авіаційний комплекс фронтового авіації), відомий також як Т-50 і 701, розробляє компанія "Сухой". Раніше Міноборони Росії заявило про намір почати закупівлі нового винищувача у 2015 році.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект