ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

31.05.2010 | Співпраця з Росією небезпечна для НАТО
За матеріалами - ПА НАТО

В рамках весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка завершується 1 червня, екс-президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга виступила з доповіддю «Росія і Захід — політика перезавантаження і енергетична безпека».

У своїй промові вона назвала довгострокову співпрацю з Росією «небезпечною для Латвії і для НАТО в цілому».

На її думку, Москва прагне підсилити економічний вплив в країнах Балтії, а це слід сприймати «дуже серйозно», відзначила Віке-Фрейберга. Але це не єдина загроза від РФ. У числі інших колишня голова Латвії назвала плани будівництва газопроводу до Німеччини і покупки військового корабля Mistral.

Нестабільність взаємин з Росією підкреслив також депутат палати представників конгресу США Девід Скотт, охарактеризувавши їх як «американські горки». На його думку, основою нових партнерських відносин могли б стати питання ядерної безпеки.

Як окреме сумісне завдання Скотт назвав подальше створення системи протиракетної оборони в Європі. Разом з цим, політик згадав про спільні зусилля по запобіганню розповсюдженню біологічної зброї, контролю над тим, щоб ядерна зброя не потрапила до рук «недружніх країн і терористичних угрупувань».

Російську делегацію очолювала зампред держдупи Любов Слізка. На її думку, на асамблеї була проведена «конструктивна робота», а Росія «відчуває позитивний настрій з боку НАТО». Вона відзначила, що в альянсі почали визнавати, що деякі дії союзників в Афганістані, на які їм указувала РФ, були помилкові.

Сесії Парламентської асамблеї НАТО проводяться двічі на рік з 1995 року. Всього в роботі сесії беруть участь 28 держав-членів НАТО і 13 країн-партнерів — всього біля 700 чоловік.

Головною темою форуму стали питання розробки нової стратегічної концепції Північноатлантичного альянсу. Крім того, доповідачі обговорюють відносини НАТО з Росією, проблеми економічної, енергетичної і військової безпеки, ситуацію в Афганістані і на Балканах, боротьбу з піратами і кліматичні зміни.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект