ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

17.05.2010 | Іран збагачуватиме уран у Туреччині
Джерело - AFP, Korespondent

Глави МЗС Ірану, Бразилії та Туреччини підписали в понеділок, 17 травня, угоду за проектом обміну наявного у Тегерана низькозбагаченого урану на паливо для тегеранського науково-дослідного реактора. Про це повідомляє AFP.

У свою чергу Reuters з посиланням на офіційного представника МЗС Ірану Раміна Мехманпараста повідомляє, що Іран скеровуватиме 1200 кг низькозбагаченого урану в Туреччину для його переробки в більш високо збагачені форми, придатні для використання в наукових цілях.

Найближчим часом Тегеран має намір проінформувати Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про деталі досягнутої угоди.

Напередодні міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу оголосив про досягнення домовленості між Туреччиною, Бразилією і Іраном щодо іранської ядерної проблеми. Пропозиція Бразилії та Туреччини передбачає визнання права Ірану здійснювати збагачення урану. При цьому міжнародне співтовариство зможе проводити інспекції іранських ядерних об'єктів з метою підтвердження її мирного характеру.

Нагадаємо, у грудні 2009 року Іран відмовився від програми ООН з дозбагачення урану цієї країни на території Франції і Росії для потреб медицини, заявивши, що може самостійно виконати дані роботи. У лютому 2010р. влада країни заявила про збагачення першої партії урану до 20%.

США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект