НОВИНИ

27.05.2010 | Москва хоче почути від Польщі і США «якісь виразні пояснення»
Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ Сергій Лавров сподівається, що Вашингтон і Варшава дадуть пояснення з приводу розміщення ракет «Петріот» у Польщі.

 

Про це він сказав сьогодні на прес-конференції в Москві.

«Розраховуємо, що якісь виразні пояснення прозвучать. Поки що нам лише говорять одне: не хвилюйтеся, це не проти вас. Ми вже це чули в минулому і розраховуємо, що новий характер відносин з Вашингтоном і Варшавою дозволяє розраховувати на більш докладні пояснення відносно того, що відбувається», - сказав С.Лавров.

Він зазначив, що РФ проти того, щоб в Європі розгорталася нова гонка озброєнь.

Водночас він сказав, що комплекси «Петріот» не відносяться до програми протиракетної оборони, але у багатьох сьогоднішній розвиток подій асоціюється саме з проблематикою ПРО.

За його словами, в РФ виникає нерозуміння, чому потрібно робити якісь кроки військово-технічного характеру, створювати якісь військові об`єкти, військову інфраструктуру в безпосередній близькості від кордонів Російської Федерації.

«Це питання, які ми ставимо нашим польським колегам і нашим американським партнерам», - наголосив С.ЛАВРОВ.

Як повідомляв УНІАН, вчора, 26 травня, в Польщі відбулася урочиста зустріч першої батареї системи протиповітряної оборони Patriot і 100 американських військових, які її обслуговуватимуть.

Міністр оборони Польщі Богдан КЛІХ під час торжеств у місті Моранг на півночі Польщі, де буде розміщена система, назвав історичною цю подію.

Він зазначив, що польська сторона надає США інфраструктуру, навчальну базу, технічну підтримку і медичне обслуговування, і назвав важливим те, що поляки з приязню сприймають перебування військових США у Польщі.

Він додав, що присутність однієї батареї Patriot "не робить погоди", але сприятиме безпеці Польщі.

Раніше, в лютому, влада Польщі затвердила підписаний з Адміністрацією США в грудні минулого року договір SOFA (Status of Forces Agreement) про розміщення американських військових на території Польщі в рамках системи протиракетної оборони.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект