НОВИНИ

20.05.2010 | Німеччина заборонила спекуляції. Біржі шоковані
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький уряд від середи тимчасово заборонив дуже ризиковані спекулятивні операції на фінансовому ринку. Біржі відреагували шоковою хвилею. 

Йдеться про непокриті продажі акцій десяти провідних німецьких фінансових інститутів, а також оборудки інвесторів з грою на зниження курсів облігацій державних запозичень країн єврозони. Крім того, обмеження стосуються й продажу кредитних дефолтних свопів. Відповідну заборону оголосило Федеральне управління фінансового нагляду Німеччини.

Заборона викликала шокову хвилю на фінансових ринках. Провідні  індекси на біржах у Франкфурті-на-Майні, Лондоні, Парижі, Токіо і Нью-Йорку відреагували втратами. Критика на адресу Німеччини пролунала і з Брюсселя, і від багатьох фінансових аналітиків. Інвестори висловлюють побоювання щодо можливих подальших обмежень.

Брюссель застерігає

Єврокомісар з питань фінансового регулювання Мішель Барньє, коментуючи рішення Німеччини, сказав, що розуміє занепокоєння щодо впливу ризикованих транзакцій на знервовані ринки, але водночас наголосив, що всі країни – члени Європейського Союзу повинні діяти спільно. За його словами, аби уникнути сваволі та розрізненості, потрібно запровадження загальних європейських правил.

Захист євро – захист ЄС

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у Бундестазі у середу, пояснюючи позицію уряду щодо заходів зі стабілізації євро, заявила, що необхідно запроваджувати більш жорстке регулювання фінансових ринків.

«Йдеться більше, ніж про валюту. Валютний союз – це наша спільна доля. Йдеться не менше, ніж про випробування і захист європейської ідеї. Це наше історичне завдання. Адже, якщо євро зазнає краху, то це стане крахом Європи. Якщо ж ми відведемо цю небезпеку, то і євро, і Європа стануть ще сильнішими, ніж раніше», - наголосила Меркель.

Вона також закликала підтримати нещодавно ухвалений європейський «рятівний пакет» обсягом у 750 мільярдів євро, які мають спрямовуватися на підтримку країн Європейського Союзу, які постають перед загрозою банкрутства.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект