НОВИНИ

20.05.2010 | Греки знову страйкують
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Греції в четвер проходить четвертий у цьому році генеральний страйк. Профспілки знову закликали громадян протестувати проти суворих заходів заощаджень коштів, які намагається втілити уряд Греції. 

Черговий страйк у Греції буде, очевидно, не таким масштабним, як минулі. Однак роботу більшості поромних переправ і громадського транспорту вже припинено. Залишилися закритими банки, школи й державні установи. Муніципальні лікарні надають лише вкрай необхідну медичну допомогу.

Авіадиспетчери й журналісти не підтримують

Цього разу страйк не стосуватиметься авіаційного сполучення. Авіадиспетчери відмовилися страйкувати, передусім з огляду на різке зменшення туристів у Греції. Не підтримали заклики до страйку цього разу й журналісти. Усі громадські телевізійні та радіоканали продовжують працювати у звичному режимі.

Останній страйк проти жорстокого курсу економії пройшов у Греції два тижні тому. Тоді масові демонстрації переросли в безлад за участі лівих екстремістів, з підпалами й барикадами. В результаті через пожежу в одній з філій банку загинули троє людей. Тому в четвер у центрі Афін за правопорядком слідкують майже дві тисячі поліцейських

Уряд на поступки не піде

Попри спротив, уряд в Афінах строго дотримується ухваленого пакету заходів жорсткої економії державних коштів. Це - один з кроків для того, щоб не допустити дефолту країни. Для звичайних громадян Греції економія в державі означає передусім різке скорочення пенсій і зарплат, а також підвищення податків. Тому профспілки й закликають до страйків, маючи на меті передусім захист людей з низькими прибутками, які особливо болісно відчувають на собі курс заощаджень.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5840. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект