Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Українська служба ВВС

На останніх саммітах ЄС у деклараціях чітко окреслено, що на 95 відсотків час вступу до Євросоюзу залежатиме від нас самих, від того, як швидко нам вдасться виконати “домашні завдання”.


Джерело - УКРІНФОРМ

Берлусконі обіцяє під час наступної Ради глав держав та урядів виступити з пропозицією щодо того, щоб Європа сплатила Росії 50 відсотків витрат, необхідних для вирішення проблеми резервів газу в Україні.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

З безпрецедентним завзяттям активісти на мітингах закидають яйцями голову Соціал- демократичної партії Їржі Пароубка.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Жодного рішення, хто купить частину активів європейського відділення американської корпорації GM так і немає. Німеччина, в якій GM має найбільші виробництва, намагається знайти для них покупця до 1 червня.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Комюніке, зокрема, передбачає створення Європейського Ради системних ризиків та Європейської системи фінансових наглядачів.


Джерело - УНІАН

Висновок зроблений всесвітнім рухом «Міжнародна амністія» у своїй доповіді “Amnesty International – 2009. Становище з правами людини у всьому світі”.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зараз вже можна сказати, що ми не стоїмо на краю безодні. З'явився спокій, якого раніше не було", - заявив президент США Обама, виступаючи на заході, присвяченому збору коштів для Національного демократичного комітету.


Джерело - "Голос Америки"

Обама під час запланованої на липень зустрічі з Медведєвим дасть чітко зрозуміти, що взаємини США з Росією не будуть забезпечуватись за рахунок жодної з країн регіону.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Україна і Польща пропонуватимуть прибалтійським країнам долучитися до створення спільної миротворчої бригади.


Джерело - Українська служба ВВС

Обама, промовляючи після переговорів у Вашингтоні з палестинським президентом Махмудом Аббасом, сказав, що обидві сторони у конфлікті повинні поважати свої минулі обіцянки щодо миру в регіоні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сьогодні у Варшаві відбудеться зустріч групи радників та експертів країн Євросоюзу, присвячена підготовці Варшави до головування в ЄС.


Джерело - УКРІНФОРМ

Ще в січні цього року ці прогнози були оптимістичнішими. У новій доповіді підкреслюється, що рецесія у промислово розвинутих країнах дуже негативно позначиться на економічному становищі держав, що розвиваються.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Парламент Молдови проголосував за перенесення виборів президента на 3 червня через неможливість домовитися між правлячою Партією комуністів та опозицією.


За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В його рамках у місті Кошице Словацької Республіки пройшли дебати, учасниками яких стали студенти СумДУ, Ужгородського університету, де також діє центр євроатлантичної інтеграції, та місцеві гімназисти.


За матеріалами - УНІАН

Міністр оборони України Юрій Єхануров на чолі української військової делегації сьогодні відбуває з візитом до Польщі, де обговорить питання співробітництва зі своїми колегами з країн Вишеградської четвірки.


Джерело - УНІАН

Угоду підписано в рамках проведення пленарного засідання Егмонтської групи і засідання керівників підрозділів фінансової розвідки (ПФР), яке проходить в місті Доха (Катар).


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Незадовго до виборів до Європарламенту в Євросоюзі розгорілася дискусія, хто ж очолить Єврокомісію протягом наступних п’яти років. Щодо кандидатури чинного голови Жозе-Мануеля Баррозу лунають суперечливі голоси.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це напередодні у Брюсселі під час конференції "Чи може Європа фінансувати безпечну та чисту енергію у майбутньому?" заявив Єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс.


Джерело - УКРІНФОРМ

Влада КНДР попередила про те, що може розпочати бойові дії у відповідь на приєднання Південної Кореї до Ініціативи з поширення безпеки (Proliferation Security Initiative - PSI).


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Варшава виступає за вступ України в ЄС, а Грузію вважає стратегічним партнером НАТО і Євросоюзу, заявив польський прем'єр-міністр Дональд Туск.


Джерело - Економічеа правда

На початку червня російська "Транснєфть" розпочне будівництво другої черги Балтійської трубопровідної системи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Ініціатива з безпеки в боротьбі з розповсюдженням зброї масового знищення була проголошена президентом США Джорджем Бушем 31 травня 2003 року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Грузинські урядовці і деякі західні дипломати попереджають: Москва, яка не приховує роздратування від президента Саакашвілі, готується до нового вторгнення в Грузію.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Висококваліфікованим спеціалістам з країн, що не є членами ЄС, стане легше отримати роботу в Євросоюзі. Керівництво в Брюсселі остаточно затвердило запровадження «блакитної карти».


Джерело - Korespondent.net

Влада Північної Кореї заявила в середу, 27 травня, що більше не вважає себе пов'язаною умовами перемир'я 1953 року, що поклало край Корейській війні.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це свідчать результати опитування громадської думки, проведені на початку травня TNS Opinion.


Джерело - УНІАН

Єврокомісія представила Інтернет-сайт, на якому щоденно 10 мовами з’являтимуться статті про Європу з найбільших європейських видань.


За матеріалами - Європейського простору

Найбільш високу в регіоні явку аналітики обіцяють в Чехії - 46%, найнижчу - 13% - в Польщі. Хороший показник Чеської Республіки експерти пояснюють нинішнім головуванням країни у ЄС.


За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В ході форуму обговорюватимуться можливості спільних оборонних проектів в інтересах Збройних сил України, зокрема, корвету, модернізації бойового вертольоту Мі-24 та інших.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міжнародний транспортний форум (МТФ) розпочався вчора у Лейпцигу. Головна тема зустрічі - пошуки шляхів виходу з економічної кризи.


Джерело - Українська служба ВВС

Як повідомляють, Північна Корея здійснила запуск ще однієї ракети. Від часу випробування потужного ядерного пристрою у понеділок, вона здійснила вже кілька запусків ракет.


Джерело - Korespondent.net, Коммерсантъ-Украина.

Рада національної безпеки і оборони оприлюднила проект доктрини інформаційної безпеки України, що визначає реальні та потенційні загрози в сфері інформації та способи боротьби з ними.


Джерело - УНІАН

“Ми закликаємо всіх грузинів поважати верховенство права, дотримуватися Конституції Грузії, уникати жорстокості та поважати право на мирні протести”, - зазначається у спільній заяві.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Рада НАТО зажадала від Північної Кореї, яка провела в понеділок підземні ядерні випробування, повністю виконати всі відповідні резолюції Ради Безпеки ООН і знищити ядерну зброю.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Еспен Барт Ейд назвав Росію серед факторів, які складають основу потенційних викликів безпеці регіону Північного Полюса


За матеріалами - УКРІНФОРМ, "Новини-Грузія".

Минулого тижня міністр оборони Грузії Давид Сихарулідзе знову підтвердив курс країни на вступ у НАТО, розцінивши навчання, які проходять, як "невід'ємну частину процесу євроатлантичної інтеграції Грузії".


Джерело - УКРІНФОРМ

Французька делегація на чолі з начальником Управління співробітництва з оборонних та правоохоронних питань МЗС Франції генерал-полковником Еманюелем Бетом прибула в Україну.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ядерні випробування та запуск ракети Північною Кореєю викликають занепокоєння в усіх країн та потребують відповідної міжнародної реакції".


За матеріалами - Укранїської служби "Радіо свобода"

Однією з них є Партія незалежності Сполученого Королівства, що виступає на антиєвропейській платформі, обстоюючи вихід Британії з ЄС. Її гаслом у цій кампанії є «вільна торгівля і дружба» з європейськими сусідами, але не політичний союз.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

"Не тільки" Газпром "як постачальник газу, але і його партнери - європейські компанії - мають бути вкрай зацікавлені у запобіганні фінансових труднощів української компанії", - сказав Купріянов.


Джерело - Українська служба ВВС

Але, незважаючи на одноголосне засудження дій Пхеньяна Радою Безпеки, наразі далеко не зрозуміло, чи підтримає Китай резолюцію, яка закликатиме до нових санкцій


За матеріалами - Української служби ВВС

Офіційне агентство новин повідомило, що новий пристрій, вибух якого провели на північному-сході країни, був потужнішим від попереднього, який було випробувано у жовтні 2006-го року.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Генконсульство Польщі у Львові планує розпочати прийом документів на малий прикордонний рух вже 4-5 червня.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"Росія тут не вирішує. Звичайно, ми за те, щоб в України були гарні стосунки з Росією. Навіть тоді, коли вона стане членом Альянсу. Але остаточне рішення за Україною. Тут у Росії немає права голосу вирішувати "так" чи "ні", - вважає він.


Джерело - Korespondent.net

Іран приступив до виробництва корабельних гармат Фатх, призначених для знищення низьколітаючих крилатих ракет і літаків супротивника.


Джерело - УНІАН

Іран може одержати ядерну зброю в період від одного року до трьох, вважає голова Об`єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США адмірал Майк Маллен.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У першому турі голосування за кандидатуру діючого глави держави свої голоси віддала абсолютна більшість парламентських делегатів - 613 осіб.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Водночас Жозе Мануель Баррозу закликав Росію та Україну зробити все можливе для неповторення зриву поставок газу в Європу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Понад 80 тисяч осіб взяли участь у маніфестації у центрі Лісабона, яку організував передвиборний блок Єдина демократична коаліція, що об'єднала Компартію, партію "Зелені" і незалежних кандидатів.


Джерело - Українська правда, "Эхо Москвы"

За інформацією співрозмовника, у Києва немає грошей не тільки для закачування палива в підземні сховища на майбутні місяці, але навіть для того, щоб розплатитися за газ, отриманий в травні.


Джерело - Українська служба ВВС

Державні медіа в Північній Кореї кажуть, що країна успішно випробувала ядерну зброю.


За матеріалами - УНІАН

Ізраїль назавжди збереже "єдиний" Єрусалим своєю столицею і ніколи не погодиться на його розділ, заявив у четвер глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За даними Пентагону, більшість в’язнів справді звільнили, але 76 звільнених знову взяли до рук зброю і відновили терористичну діяльність.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

З наступного фінансового року операція в Афганістані обійдеться американському бюджету дорожче, ніж перебування військового контингенту в Іраку.


Джерело - Українська служба ВВС

Представники міністерства юстиції США повідомили про арешт чотирьох чоловіків, яких підозрюють у причетності до змови висадити в повітря дві із синагог Нью-Йорка та спробах знищити військові літаки.


Джерело - Українська правда

Питання необхідних для України обсягів фінансової підтримки місія Міжнародного валютного фонду розгляне в ході другого перегляду програми stand by, говорити про можливе їх збільшення поки передчасно.


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс".

Про це заявив президент Росії Дмитро Медведєв на прес-конференції по закінченні самміту РФ - ЄС у Хабаровську в п'ятницю.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Маршалок нижньої палати польського парламенту Броніслав Коморовський сказав, що це перший випадок у сучасній історії країни, коли президент із стін парламенту не лише виступатиме з промовою, а виголосить звернення до народу.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Проведення процесу проти Ахмеда Гаілані у федеральному суді гарантує, що він відповість за свою ймовірну причетність до вибухів у наших посольствах в Кенії й Танзанії",- наголосив генеральний прокурор США Ерік Холдер.


Джерело - Українська прада, УНІАН

"Основні заходи пройдуть 4 червня в стародавній столиці Польщі - Кракові", - сказав прес-секретар уряду Польщі Павел Грась.


Джерело - Українська правда

Міністр оборони Юрій Єхануров заявив, що найбільш ймовірними противниками української армії є країни, які мають територіальні претензії до України.


Джерело - Економічна правда, "Интерфакс"

Опубліковані дані експертних оцінок фінансового стану "Нафтогазу України" свідчать про те, що Україна може знову не виконати свої зобов'язання відносно транзиту російського газу до Європи.


Джерело - Korespondent.net

Люксембург домовився про передачу інформації про банківські операції Сполученим Штатам для виявлення осіб, які ухиляються від податків.


Джерело - УКРІНФОРМ

Зокрема, передбачається суворе дотримання припинення вогню на землі, на морі і в повітряному просторі, а також незастосування сили. Генеральний секретар рекомендував визначити зони безпеки завглибшки 12 км. по кожну сторону


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Скандал у британському парламенті щодо фінансових зловживань депутатів нижньої палати не вщухає. Критика на адресу спікера Палати общин Майкла Мартіна закінчилася тим, що він подав у відставку.


Джерело - Главред

До кінця 2009 року в Польщі буде розгорнута ракетна батарея Patriot із 196 ракетами і персоналом чисельністю 100–110 військовослужбовців США.


Джерело - УНІАН, AFP

Організації виробників молока в Європі – Європейська профспілка працівників молочної галузі та Організація виробників молока - обіцяють провести страйк через низькі ціни на молокопродукти.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Напередодні саміту в Хабаровську голова представництва Єврокомісії в Москві Марк Франко заявив журналістам, що головні теми зустрічі – енергетика й фінансова криза.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Немає жодного уряду серед країн Північноатлантичного альянсу, який би поділяв цю точку зору", - сказав Джеймс Аппатурай.


За матеріалами - УНІАН

На військовій базі у Вазіані в передмісті Тбілісі у четвер почнеться другий, польовий етап учень НАТО "Cooperative Lancer 09" в рамках програми "Партнерство заради миру" .


Джерело - УНІАН, Associated Press

У Нью-Йорку співробітники ФБР заарештували четверо осіб, які готували теракт у синагозі і планували збивати військові літаки.


За матеріалами - Сайт "Чемпіон"

Донецький "Шахтар" переміг бременський "Вердер" з рахунком 2:1 і став володарем Кубку УЄФА.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

Члени делегації України прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На найвищу в державі посаду претендують три кандидати - діючий президент ФРН Горст Келер (ХДС/ХСС), Гезіне Шван (СДПН) та Петер Зоданн (Партія лівих).


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Під час робочого візиту до Болгарії президент Словенії Данило Тюрк обговорив зі своїм болгарським колегою Георгієм Пирвановим питання енергетичної безпеки Європи і Балканського регіону.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

При цьому правовий статус українських мігрантів дуже непевний - 60-70% не мають дозволу на проживання або працевлаштування.


Джерело - Korespondent.net

Лідери демократичної більшості в Cенаті заявили, що вони повернуться до розгляду цього питання після того, як Білий Дім представить більш детальні плани.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

З огляду на те, що голосування буде таємним, комуністи сподіваються переконати хоч би одного члена опозиційної партії віддати за неї свій голос.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, ІТАР-ТАСС.

Як повідомляють палестинські джерела, це стало відповіддю на ракетний обстріл території єврейської держави палестинськими радикалами.


За матеріалами - Українська правда, Радіо "Свобода"

Європейський Союз хоче за допомогою спеціальної попереджувальної системи запобігти в майбутньому перебоям із постачанням російського газу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Він наказав автомобільній промисловості країни - найбільшій у світі - виробляти нові ефективніші автомобілі, які споживали б менше пального з тим, аби викиди двоокису вуглецю зменшилися втричі до 2016-го року.


За матеріалами - Українська служба ВВС

Відставка спікера у Британії востаннє траплялася понад 300 років тому.


Джерело - Українська правда, Civil.ge

П'ятий раунд Женевських переговорів з питань безпеки на Закавказзі відновився після того, як приналежність Абхазії до Грузії була виключена з заголовка доповіді генсека ООН Пан Гі Муна.


Джерело - Korespondent.net

"На даний момент я проти, хоча ми цей варіант не виключаємо. Ми можемо готувати міжнародні контингенти, залучати наш спецназ, але на даний момент поки що єдина модель без жертв - це викуп", - сказав Маломуж.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Подробиці викриттів мали наслідки вибуху бомби. Обурення британської громадськості викликав і той факт, що цим займалися представники геть усіх політичних партій, представлених у парламенті, і на всіх рівнях.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Троє колишніх дипломатів зі США й Європи в нещодавній статті в "The New York Times" застерегли, що Росія, як виглядає, готує нову воєнну кампанію в Грузії.


Джерело - УНІАН

Литвин вважає, що програма «Східне партнерство» матиме перспективу в тому випадку, якщо буде реалізовано право країн, яких вона об’єднує, при досягненні ними відповідних критеріїв, подавати заяву про вступ до ЄС.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Україна та Грузiя проведуть 20 травня поточного року в Тбiлiсi двостороннi консультацiї з питань євроатлантичної iнтеграцiї на рiвнi директорiв департаментiв МЗС.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Байден спробує здійснити маленьке диво та продемонструвати, що США повністю відкриті для Сербії, не лише для правильних, а й для добрих відносин", - зазначив вашингтонський політолог Обрад Кесіс.


Джерело - УКРІНФОРМ

Головними темами переговорів у Білому Домі стали мирне врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, ядерна програма Ірану та двосторонні відносини двох держав.


Джерело - УКРІНФОРМ

За досягнутою Пекіном і Брюсселем домовленістю, 11-а зустріч керівників Китаю і ЄС відбудеться 20 травня у Празі.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Адмірал Ставрідіс зараз обіймає посаду командувача Південного командування збройних сил США. На додаток до посади в НАТО президент Обама призначив його командувачем європейськими силами США.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС збільшила можливості Єврокомісії надавати кредити країнам-членам поза зоною євро вдвічі – з 25 до 50 млрд. євро.


За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Міністр оборони України Юрій Єхануров: “Ми хочемо стати незамінними для Північноатлантичного альянсу, шукаємо свою спеціалізацію, прагнемо зайняти свою певну “нішу”. І нам дуже важливо, щоби у партнерів було відчуття, що на українців можна покластися”


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Виповнився рік, як Україна приєдналась до Світової організації торгівлі. За оцінками незалежних експертів, баланс вигод та втрат від цього кроку склався на користь економіки держави.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це сказала директор у міжнародних справах Державної агенції Великої Британії з питань кордонів та міграції Барбара Вудвард під час українсько-британських консультацій з консульсько-правових питань.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ядерна програма Ірану буде однією з головних тем переговорів президента США Барака Обами та прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відправляючись до Москви, голова американської делегації помічник Державного Секретаря Роуз Готтемоллер заявила, що вона наставлена оптимістично.


Віталій Портников - Українська служба "Радіо свобода"

Стратегія, яку затвердив президент Медведєв, не має ніякого стосунку до проблем реальної Росії. Так, вона віддзеркалює всі мрії, які виникають у голові першого-ліпшого чиновника по дорозі з Кремля на елітну дачу.


Джерело - УКРІНФОРМ

У результаті тендеру польську судноверф у Щеціні продано за 50 млн доларів США. Її власником стала компанія, яка два дні тому купила інше польське суднобудівне підприємство у Гдині - United International Trust.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, ІТАР-ТАСС

Після закінчення переговорів Медведєв розповів на прес-конференції, що на зустрічі порушувалась тема досягнення стабільності та безпеки на Європейському континенті, відносин Росії і НАТО, Росії і ЄС.


За матеріалами - Української служби ВВС

Пані Грібаускайте, яка висувалася як незалежний кандидат, хоча її підтримувала очолювана консерваторами коаліція, набрала більше 69% голосів - вшестеро більше, ніж її найголовніший суперник.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Кошти надаються українським приватним підприємствам, які хочуть впровадити в себе енергоефективні проекти або ж проекти щодо відновлювальних джерел енергії.


Джерело - Українська правда

у п'ятницю в Сочі буде підписана серія договорів "Газпрому" і східноєвропейських компаній про будівництво газопроводу "Південний потік".


За матеріалами - УНІАН "Україна-ЄС"

Ющенко зазначив, що на політичному рівні немає перешкод ні з асоціацією, ні з Євросоюзом щодо створення зони вільної торгівлі, але технічно підписання даних угод є дуже складним процесом.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На презентації книжки у Празі екс-прем’єр уряду Чеської Республіки і екс-голова Європейської Ради Мірек Тополанек зізнався, що його сто днів «на чолі Європи» були найтяжчими і водночас – найщасливішими в його політичній кар’єрі.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Єврокомісар з питань економіки та монетарної політики Хоакін Альмунья каже, що починаючи з минулого року, контекст та стан європейської економіки кардинально змінився, бо через кризу змін зазнало і саме суспільство.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Головне завдання місії «Аталанта» полягає в охороні суден, які в рамках програми ООН постачають до Сомалі гуманітарні вантажі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Попри політичні ініціативи щодо ядерного роззброєння витрати на військові потреби у світі зросли. Такі дані містяться в річному звіті Боннського міжнародного центру конверсії (BICC), оприлюдненому в четвер.


Джерело - УКРІНФОРМ

Голова польського уряду запевнив свого турецького колегу, що Польща цілеспрямовано братиме участь у переговорному процесі щодо інтеграції Туреччини в ЄС.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Глава Пентагону вважає, що наразі є потреба у збільшенні кількості перевірених і надійних озброєнь, а не у розробці тих, які можуть бути потенційно корисними у майбутньому.


За матеріалами - Української правди

Між Україною та Швейцарією існував ліберальний візовий режим, але у зв`язку із приєднанням Швейцарії до Шенгенської зони українська сторона сформувала пропозиції щодо оптимізації процесу оформлення віз.


За матеріалами - Української служби ВВС

Те, що Арсеній Яценюк має намір балотуватися було зрозуміло без формального оголошення у Королівському інституті.


Джерело - Українська служба ВВС

Папа Римський провів відправу перед тисячами прочан в ізраїльському місті Назарет, звідки, як вважають, походить Ісус Христос.


За матеріалами - Сайту "Україна - НАТО" МЗС України

У Генеральному штабі Збройних Сил України відбулася зустріч начальників Генеральних штабів Збройних Сил України та Турецької Республіки генерала армії України Сергія Кириченка та армійського генерала Ількера Башбуга.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Ющенка надіслав привітання Президентові Республіки Парагвай Луго Мендесу з нагоди національного свята - Дня незалежності.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віктор Ющенко також має намір узяти участь у роботі Швейцарського економічного форуму та зустрітися з представниками ділових кіл Швейцарії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сенаторська меншість, яка голосувала проти Лісабонської угоди, обіцяє протягом трьох місяців подати її на розгляд Конституційного суду. Президент заявив, що чекатиме на вердикт.


За матеріалами - Korespondent

Як заявив спецпредставник Генсека НАТО на Кавказі та Центральній Азії Роберт Сіммонс, всі відповідні документи були передані казахській стороні.


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

Ющенко підписав укази про невідкладність заходів щодо реалізації Брюссельської декларації і з реалізації проекту Європейсько-азіатського транспортного коридору на базі нафтопроводу Одеса-Броди.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відомо, що МакКрістал, випускник академії Вест Пойнт, у минулому командував в Іраку спеціальними операційними силами, так званими «зеленими беретами».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Виступаючи в Палаті представників Конгресу США, глава Пентагону заявив, що дії Сполучених Штатів у цій країні не були «короткотерміновим заходом».


Джерело - УКРІНФОРМ

Відповідно до попередньої програми, Беньямін Нетаньяху відвідає Вашингтон 18-го травня, Хосні Мубарак - 26-го, а з Махмудом Аббасом переговори відбудуться 28-го травня.


Джерело - Українська правда

Україна та Естонія висловилися за доцільність розвитку міжнародної договірної бази у сфері енергозабезпечення на принципах, закладених в Енергетичній Хартії.


За матеріалами - Української служби ВВС

Схоже, що точку зору президента змінили військові командувачі в Іраку та Афганістані, які, за словами міністерства оборони, побоюються хвилі агресії проти американських військ.


За матеріалами - Korespondent

Терорист-смертник атакував в середу, 13 травня, американську військову базу Camp Salerno в афганському місті Хост.


Джерело - Korespondent.net

Серед загроз військової безпеки вказується формування в односторонньому порядку глобальної системи протиракетної оборони і мілітаризації навколоземного космічного простору, здатних призвести до нового витка гонитви озброєнь.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Промова Папи Римського у меморіальному комплексі "Яд-Вашем", в Ізраїлі викликала розчарування. Понтифік вшанував пам’ять 6 мільйонів загиблих під час Голокосту, як кажуть критики, «надто загальними словами».


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Президент України Віктор Ющенко утворив делегацію України на переговори з Європейською Комісією щодо участі України у Сьомій рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень і технологічного розвитку.


За матеріалами - УНІАН, Associated Press

Економічна криза в Європі, швидше за все, триватиме до другої половини 2010 р., хоча може затягнутися і на довший час.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-службу МЗС України

Укладення Угоди є важливим кроком у напрямку забезпечення ефективного співробітництва щодо взаємного працевлаштування громадян України та Іспанії, гарантування їх правового і соціального захисту, забезпечення більшої контрольованості міграційних процесів.


Джерело - УКРІНФОРМ, tvn24

Глава польської держави у листах на адресу Президента та Прем'єр-міністра України запевнив, що за доброї волі всіх сторін підприємство можна врятувати від банкрутства.


За матеріалами - Української правди

У середу, 13 травня, в Києві відбудеться зустріч президента України Віктора Ющенка та президента Фінляндії Тар’ї Халонен.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Президент Віктор Ющенко вважає проекти газопроводів "Північний потік" і "Південний потік", що реалізуються Росією для поставок газу в Європу "політичними".


За матеріалами - Української правди

Про це йшла мова на зустрічі Володимира Хандогія з Державним міністром у європейських справах Ірландії Діком Роучем у рамках участі в 119-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи в Мадриді 12 травня.


За матеріалами - Української правди

"Ми працюємо зараз над тим, щоб така зустріч з Президентом Обамою була організована, працюємо зараз активно по лінії РНБО", - сказав Президент.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зустріч президента Михаїла Саакашвілі з лідерами опозиції у понеділок завершилася безрезультатно. Опоненти глави держави обіцяють продовжувати акції протесту, доки їхні вимоги не будуть виконані.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Водночас мене насторожують такі зміни у політиці Європейського Союзу, коли Литва залишається ніби збоку якраз через окремі зміни у відносинах із Росією інших держав, зокрема Польщі, Естонії та Латвії",- Томас Янелюнас.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

П`ятеро офіцерів Збройних сил України візьмуть участь в навчаннях НАТО в Грузії.


Джерело - УКРІНФОРМ

Ним став співробітник департаменту Іан Келлі, який виконуватиме також і обов'язки заступника міністра з питань зв'язків з громадськістю. "Іан - кар'єрний дипломат, який протягом останнього часу працював у відділі, що займається Росією".


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Під час конференції постійно повторювалась одна тема – країни – члени НАТО набагато ефективніше посилюють свої можливості працюючи разом, ніж окремо.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Йоганна Сігурдардоттір заявила, що її кабінет виступає за те, щоб до кінця липня подати до ЄС заявку на вступ.


Джерело - УКРІНФОРМ

Стенлі Мак-Крістал раніше керував Командуванням зі спеціальних операцій, а нині обіймає посаду помічника директора Об'єднаного комітету начальників штабів.


За матеріалами - "Інтерфакс", Економічної правди

"Це не означає, що ми не будемо чинити опір підходу, який ми спостерігаємо у Росії, коли вона зловживає (своїм становищем) по відношенню до сусідів ", - підкреслив Метью Брайза.


За матеріалами - Української служби ВВС

Що саме запропонував ЄC країнам, які реалізовуватимуть цю програму, які передумови її досягнення, в інтерв'ю BBC розповіла комісар ЄС із зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер.


Джерело - Європейський простір

До цього об’єднання держав входить 47 країн, з них 21 з Центральної та Східної Європи. П’ять держав отримали статус спостерігача.


Джерело - DPA, Korespondent

Близько 300 демонстрантів, висловлюючи невдоволення перебоями в подачі електрики, перекрили одну із основних автомагістралей регіону.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Цього разу впливові політики, журналісти та експерти говорили про наслідки фінансової та економічної кризи для країн Європейського Союзу і як захистити від них громадян.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прем’єр-міністр Йоганна Сігурдардоттір заявила, що її кабінет виступає за те, щоб до кінця липня подати до ЄС заявку на вступ.


Джерело - УНІАН

Виступаючи 10 травня перед активістами молодіжного відділення ХДС в Берліні, А.Меркель зазначила, що немає сенсу постійно розширювати ЄС, якщо таке зростання не дасть змогу Союзу нормально функціонувати.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У рамках “Східного партнерства” “ми говоримо більше про ініціативи громадянського суспільства, на інфраструктурні - є інші програми», - сказав Р.Сікорський.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент звинуватив Дамаск у підтримці тероризму, прагненні мати зброю масового знищення та ядерну програму, та підриві міжнародних зусиль, спрямованих на стабілізацію ситуації в Іраку.


Джерело - УНІАН, Українська правда

Основні постачальники з регіону Каспійського моря – Казахстан, Узбекистан, Туркменістан – відмовилися підписувати цей документ.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Українська правда

Україна і ЄС на офіційному засіданні спільного візового комітету домовилися розширити список категорій осіб, що можуть оформляти шенгенські візи за спрощеним режимом.


Джерело - Українська служба ВВС

Попередньо радник президента Обами з державної безпеки - Джеймс Джоунс заперeчив можливість припинення американських авіаударів.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко звернувся до ООН, ЄС та НАТО з пропозиціями посилити боротьбу з піратством і запропонував «логістичне чи транспортне забезпечення».


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У Грузії почалися навчання НАТО. Москва застерігає від нового загострення ситуації на Кавказі. Альянс відмовився виконувати вимоги Кремля, але низка країн таки скасувала свою участь у маневрах.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

“Учасники Празького самміту закликають інших донорів, міжнародні фінансові інституції та приватний сектор забезпечити додаткове фінансування на підтримку реформ, ключових ініціатив та проектів”, - записано у заключній декларації самміту .


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Йдеться зокрема про сферу енергетики, роботу з малим бізнесом, адаптацію законодавства, екологічну тематику, управління кордонами. "Наша мета - в усіх цих темах представити свої проекти", - зазначив В.Ющенко.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Якщо подивитися на те, що ми робимо в рамках START чи щодо нерозповсюдження ядерної зброї, то це стосується світової безпеки, і на США та Росії лежить особлива відповідальність", - наголосила Держсекретар США.


Джерело - УКРІНФОРМ

Згідно з останніми прогнозами головного економіста ЄБРР Еріка Берглофа, економіка регіону дій ЄБРР скоротиться, в середньому, на 5% у поточному році, після зростання на понад 4% у 2008 і майже 7% у 2007 р.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Це не повинно заміняти або скасовувати їхні устрімління у відношенні повноправного членства. І це було відзначено. Це - один з основний каменів "Східного партнерства", - зазначив Тополанек.


За матеріалами - Української правди

"Ми виступаємо за розробку і втілення програм, що матимуть у своїй основі політику вирівнювання регіонального розвитку, як це було зроблено у країнах центральної Європи", - сказав Ющенко.


Джерело - Українська служба ВВС

З боку ЄС не були представлені на найвищому рівні Франція, Іспанія, Великобританія і Австрія. Хоча глава британської дипломатії Девід Мілібенд підтримав у Празі "Східне партнерство".


Джерело - Українська служба ВВС

Спеціальні перевірки визначили найслабкішими Bank of America, Wells Fargo та інші банки, які можуть опинитися під загрозою банкрутства, якщо рецесія поглибиться.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вашингтон готовий включити до обговорення не лише самі боєголовки, але і ракети-носії, що раніше було моментом розбіжностей у позиціях сторін.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Вищі військові керівники НАТО, які взяли участь у засіданні Військового комітету Україна-НАТО на рівні начальників штабів, дали високу оцінку зусиллям України у впровадженні оборонних реформ.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловив американський президент після зустрічі з афганським й пакистанським лідерами Хамідом Карзаєм і Асіфом Алі Зардарі.


Джерело - УНІАН, EUobserver

Відсутність Н.Саркозі в Празі збільшує небезпеку, що східну політику Євросоюзу визначатимуть країни сходу ЄС, а середземноморську – країни Середземномор`я.


За матеріалами - УНІАН, Управлінні прес-служби Міністерства оборони України

Про це С.Кириченко заявив вчора у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО на засіданні Військового комітету Альянсу з країнами-контрибуторами операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.


За матеріалами - УНІАН

«Лісабонський договір зараз мертвий. Він мертвий, оскільки його не прийняли виборці на референдумі в одній із країн союзу. Отже, рішення про його ратифікацію зараз не стоїть на порядку денному», - заявив В.Клаус.


Джерело - Новости Грузии, Українська правда

Зіткнення прихильників опозиції з поліцейськими відбулися поряд із будівлею головного управління патрульної поліції в Тбілісі, є потерпілі.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Українські військовослужбовці відбувають до Грузії як військовий штабний персонал, без зброї, і тому рішення Верховної Ради для такого формату участі у навчаннях не потрібно.


За матеріалами - Української служби ВВС

В ніч з 4 на 5 травня транзитні пасажири в аеропорту Франкфурта-на-Майні стали свідками події, яку нечасто бачать навіть ті, хто подорожує постійно.


За матеріалами - Української служби ВВС

Кореспондент BBC Руперт-Вінгфілд Хейз: "Через 9 місяців по війні у Грузії стосунки між Росією та НАТО мали б повертатися до норми. Натомість, вони раптово і різко погіршилися".


Джерело - Європейський простір

За словами президента Франції, створення біржі повинне стати основою для «істиннної енергетичної стратегії» Європейського Союзу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Оглядачі зауважують, що намітилася явна різниця поглядів між новим урядом Ізраїлю і новою адміністрацією у Вашингтоні.


Джерело - УНІАН

Коли Росія направила своїх озброєних солдатів для патрулювання прикордонних районів, які належали і межують з Грузією, це викликало значно більше питань в європейському співтоваристві.


Джерело - УКРІНФОРМ "Новини ЄС"

"Європейська економіка зараз посередині періоду найглибшого та найбільш широкого економічного падіння за всю повоєнну еру," - зазначив з цього приводу Єврокомісар з питань економіки та монетарних справ Хоакін Алмунья.


Джерело - УКРІНФОРМ

Голова Ради Міністрів РП Дональд Туск напередодні кілька разів наголошував, що програма "Східного партнерства" є суто урядовою ініціативою, зокрема міністра закордонних справ Радослава Сікорського.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко відбув до м. Гомель в Білорусі для робочої зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком.


За матеріалами - Української правди

Ющенко розглядає ініціативу ЄС "Східне партнерство" як важливий, але допоміжний інструмент, що сприятиме успішному впровадженню реформ європейського зразку.


Джерело - ІТАР-ТАРС, Українська правда

Рішення голови МЗС РФ прослідувало після того, як НАТО оголосила про видворення двох дипломатів російської місії за звинуваченням у шпигунстві.


За матеріалами - Української служби ВВС

Більше тисячі військових з 18 країн понад три тижні братимуть участь у навчаннях на базі грузинської армії поблизу Тбілісі.


Джерело - Українська служба ВВС

У Грузії військовослужбовці танкової частини зчинили заколот і лояльні війська президента Саакашвілі вирушили проти заколотників.


Джерело - Європейский простір

1-го травня виповнилося п'ять років від розширення Європейського Союзу на Схід.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За словами Гордона Байнаї, «важливо показати, що, коли Угорщина виконає цю програму реформ, країна знову поверне віру в себе і їй довірятимуть інші в європейській спільноті...».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Напередодні зустрічі Обами з його колегами з Афганістану і Пакистану, яка має відбутися у Вашингтоні 6 травня, оглядачі попереджають: нова стратегія Білого Дому щодо цих країн наражається на небезпечні підводні рифи.


Джерело - УКРІНФОРМ

Керівник італійського автовиробника - компанії "Фіат" має намір оголосити про можливе придбання компанії конкурента - "Опель" і таким чином створити в Європі нову велетенську автомобілебудівну фірму.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Чергове засідання Військового комітету Україна-НАТО буде присвячено оцінці прогресу, досягнутого Україною в питаннях військової трансформації та оборонних реформ.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода".

Ситуація всередині цих країн буде визначальною для успіху "східної політики".


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс"

Східне партнерство – не альянс, не ліга країн, і не сфера впливу, яку ЄС хоче створити. Країни (учасники "СП") уже мають амбіції наблизитися до ЄС, їхні громадяни цього хочуть.


За матеріалами - Української служби ВВС

Баронеса Тетчер, яку через її політичний стиль і твердість називали Залізною леді, перебувала на посаді 11 років.


Джерело - Українська служба ВВС

Щойно оприлюднені дані свідчать, що безробіття у Європейському Союзі різко зросте, а економічний приріст впаде більше, ніж досі прогнозувалося.


АНАЛІТИКА

Крістофер Колдвелл - The Weekly Standard

Ми можемо тільки здогадуватися, що трапиться, коли традиційно бідна країна повертається до бідності без своєї культури.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Створити план системи попередження нових ризиків на ринку фінансів Європи Єврокомісія попросила досвідченого французького фінансиста Жака де Ларозьє.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За даними соціологічного дослідження, проведеного у травні на замовлення Європарламенту, 43 відсотки опитаних "напевно" візьмуть участь у виборах, ще 6 відсотків респондентів заявили що вони "скоріш за все" візьмуть участь.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відстань, яку довелося подолати європейським лідерам по дорозі до Хабаровського самміту, виявилася не меншою, ніж розбіжності з російськими партнерами ледь не з усієї палітри обговорюваних питань.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

До кінця 2009 року у Польщі з'являться 196 американських ракет протиповітряної оборони типу "Петріот" та 100-110 військовослужбовців американської армії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Спікер нижньої палати британського парламенту – Палати Громад – Майкл Мартін вчора оголосив, що піде у відставку. Він став наразі найбільшою жертвою скандалу з видатками депутатів коштом платників податків.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Рада міністрів ЄС наголосила також на необхідності продовжувати співпрацю з НАТО у розвитку оборонних спроможностей Євросоюзу.


За матеріалами - УНІАН

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що Україна готова надати міжнародні гарантії щодо нерозміщення на її території ядерної зброї, іноземних баз, а також захисту свого повітряного простору у разі своєї інтеграції до НАТО.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Після зустрічі з чеським президентом Деклан Генлі заявив, що вибори фактично можуть стати референдумом щодо Лісабонського договору.


За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету міністрів розробити проект річної національної програми з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного Договору.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Повний текст Декларації оприлюднено на офіційній веб-сторінці Чеського головування Євросоюзу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Сьогоднішня програма празького установчого саміту складатиметься з двох частин.


Джерело - УНІАН

«Європейська економіка перебуває посередині найглибшої та найппоширенішої рецесії в післявоєнний період», - сказав комісарз економічних та монетарних справ Хоакін Алмунія.


Джерело - УНІАН

МВС Грузії оголосило про розкриття спроби військового перевороту і заарештувало декількох вищих офіцерів Міноборони країни. На думку відомства, акцію спланували російські спецслужби.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект