НОВИНИ

25.05.2009 | Північна Корея провела ядерне випробування
За матеріалами - Української служби ВВС

Північна Корея провела підземне ядерне випробування, яке широко засудили у світі. Офіційне агентство новин повідомило, що новий пристрій, вибух якого провели на північному-сході країни, був потужнішим від попереднього, який було випробувано у жовтні 2006-го року.Державне радіо Північної Кореї оприлюднило спеціальну заяву, назвавши випробування успішним.


"На вимогу наших науковців 25 травня було успішно проведено нове ядерне випробування в рамках посилення ядерного потенціалу Республіки задля самозахисту в усіх напрямках. Ядерне випробування було проведено безпечно і на новому рівні вибухової потужності і результатом випробування стало гладке вирішення наукових та технічних питань, пов’язаних з подальшим нарощуванням потужності ядерної зброї. Ядерне випробування буде внеском у забезпечення суверенітету країни, народу і соціалізму і гарантуватиме мир і безпеку на Корейському півострові та в сусідніх регіонах."


Новини про випробування ядерної зброї, що спричинило сейсмічні поштовхи, призвели до термінових переговорів у Південній Кореї.


Агентство новин Південної Кореї заявило, що Північна Корея, також випробувала дві ракети короткого радіусу дії через кілька годин після ядерного випробування.


Реакція у світіПрезидент Обама заявив, що нерозсудлива поведінка Північної Кореї підірвала стабільність в Азії і поглибить її ізоляцію. Європейські країни приєдналися до засудження дій Пхеньяна.


Британія заявила, що Північна Корея порушила резолюцію ООН.Британський прем’єр Гордон Браун назвав випробування помилковим і небезпечним.


Сусіди 'стурбовані'


Безпосередні сусіди Північної Кореї висловили стурбованість.


Південна Корея назвала такі дії серйозною загрозою для миру в регіоні, а Японія заявила, що вимагатиме нової резолюції ООН із засудженням випробування під час надзвичайного засідання Ради Безпеки у понеділок.


Японія заявила, що уряд створить спеціальну комісію.


Речник японського уряду: «Це - чітке порушення резолюцій Ради Безпеки ООН і японський уряд висловив глибоку стурбованість з цього приводу. Водночас ми хочемо сказати, що не будемо терпіти таких дій з боку Північної Кореї. Це - виклик режиму нерозповсюдження ядерної зброї і він становить серйозну загрозу миру і стабільності в регіоні та міжнародній спільноті».


Південна Корея оголосила підвищену бойову готовність у своїй армії.


Союзник Північної Кореї, Китай, досі не оприлюднив своєї реакції.


Засідання Ради Безпеки ООН


Росія оголосила, що Рада Безпеки ООН проведе сьогодні надзвичайне засідання. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров: «Так, природно, що ми стурбовані повідомленнями про те, що Північна Корея провела вибух ядерного пристрою... Японія запропонувала скликати засідання Ради Безпеки ООН сьогодні о 16 годині за Нью-Йорком. Я думаю, що це засідання відбудеться і до того часу делегації матимуть дані, які допоможуть зрозуміти, що сталося».


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6571. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект