НОВИНИ

29.05.2009 | «Яйцева кампанія» у Чехії
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Чеське головування в Євросоюзі позначилося кількома скандальними історіями. У переддень виборів до Європарламенту додалася ще одна, яку чеські ЗМІ вже охрестили як «яйцева кампанія» чи «яйцевий опір».


З безпрецедентним завзяттям активісти на мітингах закидають яйцями голову Соціал- демократичної партії Їржі Пароубка. Його звинувачують в тому, що він повалив чинний уряд саме під час головування Чехії в Європейському Союзі.


Ініціатором «яйцевої війни» виступає насамперед чеська молодь. Газета "Lidové noviny" надала слово кільком демонстрантам, які прийшли на празький мітинг чеських соціал-демократів з кошиками яєць. Активісти невдоволені численними і досить брутальними висловлюваннями Пароубка на адресу молодого покоління, а також дедалі тіснішою співпрацею соціальних демократів з комуністами.


Як зазначають оглядачі газети, молодь звертає увагу на такі речі, які залишаються поза увагою старшого покоління. А саме на те, що поведінка Пароубка і його найближчого оточення дуже нагадує поведінку колишніх комуністичних бонз. Напередодні «оксамитової революції» Пароубек обіймав посаду економічного директора столичного тресту ресторанів та їдалень. Власне, про це йому тепер і нагадують сатиричними плакатами.


 


Чи завадить «яйцевий опір» чеським соціальним демократам виграти вибори до Європейського парламенту, покаже час. Але те, що Чехія закінчує своє головування в ЄС черговим скандалом, це, на думку деяких чеських політологів, безперечно.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект