НОВИНИ

20.05.2009 | ЄС хоче уникнути "газової кризи"
За матеріалами - Українська правда, Радіо "Свобода"

Європейський Союз хоче за допомогою спеціальної попереджувальної системи запобігти в майбутньому перебоям із постачанням російського газу.


Про це заявили європейські представники на міжнародній конференції, присвяченій європейсько-російським відносинам в газовому секторі.


Як повідомив у Берліні генеральний директор Комісії ЄС з питань енергетики Маттіас Рюте, про це йтиметься у четвер на переговорах між президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу з кремлівським лідером Дмитром Медведєвим. Зустріч має відбутися в рамках саміту Росія-ЄС у Хабаровську.
 
Газова криза, яка мала місце 2006-го й на початку 2009 років, не повинна повторитися, заявив Рюте.


Виступаючи в Берліні, він наголосив, що ЄС і Росія повинні допомогти Україні модернізувати її газотранспортну систему.


Як відомо, Москва критикує Євросоюз за газові домовленості з Україною, які передбачають інвестиції в українські газогони.


У Берліні така критика пролунала знову. Її озвучив віце-голова Держдуми Валерій Язєв. Домовленості, які були ухвалені між Києвом і Брюсселем без залучення Росії, він назвав "провокацією".


"Ми взагалі не мали жодного уявлення, що ЄС хоче підписати з Україною угоду", - сказав Язєв, який водночас є головою Російського газового товариства.


Напередодні конференції в Берліні про залучення Росії до європейсько-українського газового проекту говорили й деякі німецькі аналітики.


Зокрема, експерт Німецького товариства зовнішньої політики Марсель Вієтор застеріг, що інакше цей проект не матиме жодного сенсу. Його аргументи: технічно українську трубу не можна відділити від Росії; крім того, торгівля газом, в якій беруть участь три сторони, відбуватиметься надійніше, якщо всі учасники консультуватимуться між собою - особливо, коли йдеться про модернізацію газотранспортної мережі.


Німецький експерт закликав, як Європейський Союз, так Україну й Росію перестати вбачати одне в одному загрозу.


"Ізоляція одного з учасників зрештою є причиною недовіри й призводить до того, що в діях інших починаєш бачити загрозу, - наголосив Вієтор. - Натомість залучення до проекту всіх сторін може сприяти підвищенню довіри й допоможе розірвати таке замкнуте коло".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4490. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект