НОВИНИ

11.05.2009 | ЄС підписав угоду про трубу в обхід Росії та України
Джерело - УНІАН, Українська правда

Європейський Союз, Туреччина, Грузія, Азербайджан та Єгипет домовилися розвивати проект "Набукко".


Це закріплено у декларації за підсумками Празького саміту щодо розвитку "Південного коридору" (коридору з постачання енергоресурсів з регіону Каспійського моря до ЄС).


"Ми декларуємо, що концепція "Південного коридору" є додатковою до інших існуючих енергетичних і транспортних партнерств і проектів ЄС, і відкрита для участі та внесків третіх сторін", - зазначається в документі.


У декларації йдеться, що країни-підписанти домовилися надати необхідну політичну і, де можливо, технічну та фінансову підтримку будівництву "Південного коридору", включаючи Транскаспійський газопровід, з метою диверсифікації джерел енергопостачання, ринків і транспортних маршрутів.


У документі також зазначається, що країни, які приєдналися, розвиватимуть прозорий і недискримінаційний режим транспортування нафти та газу, створюватимуть прямі зв’язки між обома берегами Каспійського моря, сприятимуть активності приватних компаній у розвитку коридору.


Країни-члени ЄС і Туреччина також домовилися сприяти реалізації проекту газопроводу Туреччина-Греція-Італія.


Незважаючи на те, що декларацію підписали такі постачальники енергоресурсів як Азербайджан та Єгипет, і транзитери – Грузія і Туреччина, основні постачальники з регіону Каспійського моря – Казахстан, Узбекистан, Туркменістан – відмовилися підписувати цей документ.


"Очевидно, що ці країни не люблять підписувати декларації такого типу, і ніколи не роблять цього, і сьогоднішній день не став винятком", - заявив на прес-конференції після саміту голова чеського президентства у Євросоюзі Мірек Тополанек.


Як відомо, проект "Набукко" передбачає будівництво газопроводу між Азербайджаном та Австрією довжиною 3300 км.


Проект розрахований на постачання 26-32 млрд. кубометрів газу на рік, його вартість оцінюється в 7,9 млрд. євро, а роботи з будівництва планується завершити до 2014 року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект