НОВИНИ

25.05.2009 | Єврокомісія підтримує участь Росії в модернізації ГТС України
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Єврокомісія підтримує участь Росії в модернізації ГТС України. Про це президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу сказав на прес-конференції в Хабаровську за підсумками саміту Росія-ЄС.


Баррозу нагадав, що 23 березня в Брюсселі пройшла конференція з питань модернізації української ГТС, і вона не була безпосередньо пов'язана з зимовою газовою кризою. За його словами, конференція стала результатом багатьох років роботи, в ході якої українська сторона домагалася участі Європейського союзу та міжнародних фінансових установ в модернізації газотранспортної мережі. "І це цілком зрозуміло. При цьому ми вітали б участь Росії в цьому процесі. Я був присутній на цій конференції в Брюсселі, я сказав, що ми вітали б участь Росії в цих зусиллях. І наскільки я зрозумів, українська влада також відкрита до такої перспективи", - сказав президент ЄК.


Він підкреслив, що в ЄС є можливість будувати відносини з Україною, так само як і в Росії є можливість ведення двосторонніх відносин з іншими партнерами.


Водночас Жозе Мануель Баррозу закликав Росію та Україну зробити все можливе для неповторення зриву поставок газу в Європу. "Що стосується проблеми збою поставок, ми, безумовно, сподіваємося, що вони не повторяться. Торік все це мало дуже згубні наслідки, так само як і на початку поточного року, але ця проблема не була створена Європейським Союзом", - сказав він.


За словами Баррозу, ЄС висунув ряд пропозицій з приводу механізмів раннього попередження в цій сфері. "Але крім самих механізмів, мені здається, більш важливий момент - це політична воля з усіх сторін, з тим, аби уникнути повторення подібних криз", - сказав президент ЄК.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3998. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект