НОВИНИ

14.05.2009 | Обама проти публікації фото знущань над в'язнями
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Обама вирішив заблокувати публікацію фотографій, які зображують знущання над затриманими у в'язницях під американським контролем, хоча раніше було прийнято рішення їх опублікувати.Минулого місяця адміністрація Обами заявила, що не буде оскаржувати постанову суду, який розпорядився опублікувати понад сорок фото знущання над в'язнями з боку американських військ.


Посадовці заявляли, що ті й багато інших знімків буде опубліковано до 28 травня. Проте зараз президент Обама каже, що перед судом не пролунали аргументи за те, щоб фото лишилися засекреченими, і його юристи оскаржать цю постанову суду. Імовірно, що справа дійде до Верховного Суду.


Схоже, що точку зору президента змінили військові командувачі в Іраку та Афганістані, які, за словами міністерства оборони, побоюються хвилі агресії проти американських військ після публікації фото. Всі фотографії було знято перед 2004 роком.


Того року публікація знущань над в'язнями в тюрмі Абу-Граїб спричинила хвилю антиамериканських настроїв по всьому світу. Американський союз за цивільні свободи скритикував рішення президента Обами.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект