НОВИНИ

14.05.2009 | Лісабонська угода "застрягла" у Празі не на один місяць
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Схвалена обома палатами чеського парламенту Лісабонська угода про реформу ЄС чекає на підпис президента, без чого вона не може вважатися ратифікованою. Очевидно, що зволікання Праги затягнеться ще не на один місяць.


 Євроскептик Клаус під час виступу в Європейському парламенті.

Невизнавці Лісабонської угоди останніми днями - часті гості на празькому Граді. У вівторок президент Чехї Вацлав Клаус прийняв там кількох антилісабонських сенаторів, які подають текст угоди на розгляд Конституційного суду, а у середу – лідера партії Libertas Деклана Генлі, який так само, як і Клаус, вважає, що «Лісабон» є мертвий.


Сенаторська меншість, яка голосувала проти Лісабонської угоди, обіцяє протягом трьох місяців подати її на розгляд Конституційного суду. Президент заявив, що чекатиме на вердикт. Відповідаючи президентові, голова Сенату Пржемисл Соботка натякнув, що той зазіхає на конституційний лад.


Друга спроба


Чеська юстиція вдруге аналізуватиме угоду. Торік аналіз тривав сім місяців, й судді дійшли висновку, що документ відповідає засадам чеської Конституції. На думку більшості чеських політичних оглядачів, черговий аналіз не принесе нічого нового, а зволікання з підписом є черговою вихваткою відомого євроскептика Вацлава Клауса.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект