НОВИНИ

29.05.2009 | Економічна криза - це бомба з годинниковим механізмом
Джерело - УНІАН

Економічна криза є бомбою з годинниковим механізмом для прав людини, робить висновок всесвітній рух «Міжнародна амністія» у своїй доповіді “Amnesty International – 2009. Становище з правами людини у всьому світі”.


На прес-конференції в УНІАН з нагоди презентації цієї доповіді виконавчий директор Міжнародної амністії в Україні Тетяна МАЗУР повідомила, що у документі наводиться огляд основних тенденцій та подій у 157 країнах і територіальних утвореннях у 2008 році, а також аналіз можливого впливу економічної кризи на ситуацію з правами людини у різних регіонах світу.


Голова Міжнародної амністії в Україні Світлана ПОБЕРЕЖЕЦЬ наголосила, що світ знаходиться на свого роду “соціальній, політичній та економічній бомбі з годинниковим механізмом – таким є основне застереження всьому світу, такою є основна ідея доповіді Міжнародної амністії”.


У Міжнародній амністії переконані, що економічну кризу слід вважати вибуховою речовиною, небезпечною для виникнення кризи в галузі прав людини. На думку правозахисників, економічний спад призвів до загострення зловживань у галузі прав людини, одночасно відвернув увагу від цих зловживань і створив нові проблеми. “Прикриваючись питаннями безпеки, правами людини зневажали. Сьогодні ж, в ім’я стабілізації економіки, права людини відсунуто на задній план», - наголошується в доповіді.


«Світ потребує нового глобального підходу у галузі прав людини – не обіцянок на папері, а зобов’язань та конкретних дій урядів задля знешкодження годинникової бомби у правах людини. Світові лідери повинні інвестувати в права людини так само цілеспрямовано, як вони інвестують в економіку», - наголошують у Міжнародній амністії.


У доповіді згадується й Україна. Так, Міжнародна амністія констатує, що влада не вжила адекватних заходів у відповідь на зростання кількості расистських нападів в Україні. Біженцям і шукачам притулку загрожувало примусове повернення. Також у нашій державі не зупинено тортури і жорстоке поводження під час утримання під вартою в міліції. Згадується і те, що в Україні винні у порушенні прав людини залишаються безкарними.


За словами С.ПОБЕРЕЖЕЦЬ, важлива увага в доповіді приділена питанням подолання бідності. “Бідність, яка загострилась у всесвітньому масштабі через економічну кризу, призвела до того, що зміни в сфері прав людини більше не можна відкладати”, - наголосила вона.


Тому Міжнародна амністія ініціює у 2009 всесвітню кампанію «Вимагаємо гідності», яка буде спрямована на надання людям, які живуть у бідності, права відстоювати свої права. “Необхідно залучити владу народу для здійснення постійного тиску на політичних лідерів”, - наголосила С.ПОБЕРЕЖЕЦЬ.


“Майже 50 років тому Amnesty International була створена для того, аби вимагати звільнення в’язнів сумління, сьогодні ми боремось за гідність в’язнів бідності”, - додала С.ПОБЕРЕЖЕЦЬ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект