НОВИНИ

13.05.2009 | Україна та Іспанія підписали угоду щодо взаємного працевлаштування громадян
За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-службу МЗС України

Підписано Угоду між Україною та Іспанією щодо врегулювання та впорядкування трудових міграційних потоків. Документ підписали в Міністерстві праці та імміграції Іспанії т.в.о. міністра закордонних справ України Володимир Хандогій та міністр праці та імміграції Іспанії Селестіно Корбачо.


У ході зустрічі, яка відбулась перед підписанням Угоди, В.Хандогій і С.Корбачо обговорили питання, які стосуються українських трудових мігрантів в Іспанії. Сторони відзначили, що укладення зазначеної Угоди є важливим кроком у напрямку забезпечення ефективного співробітництва щодо взаємного працевлаштування громадян України та Іспанії, гарантування їх правового і соціального захисту, забезпечення більшої контрольованості міграційних процесів, запобігання нелегальній міграції.


Угодою закладено механізм працевлаштування для громадян обох країн на основі трудового контракту відповідно до потреб ринку праці кожної із сторін. Зокрема, визначаються умови отримання пропозицій з працевлаштування, порядок відбору та підготовки працівників, правила оформлення відповідних віз тощо. Положеннями Угоди визначаються умови праці та соціальні права працівників, зокрема застосування законодавства приймаючої держави у сфері соціального забезпечення, гарантується недопущення жодної форми дискримінації, передбачається право на возз'єднання сім'ї. Угода також регламентує умови повернення працівників після завершення терміну дії трудового контракту.


Угода набуває чинності після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур.


Укладення українсько-іспанської угоди про врегулювання та впорядкування трудових міграційних потоків стало свідченням налаштованості України на ефективну співпрацю в питанні запобігання нелегальній міграції шляхом створення правового механізму працевлаштування українських громадян в Іспанії. У цьому зв'язку підписання Угоди є також важливим кроком у контексті зусиль нашої країни щодо подальшої лібералізації візового режиму з ЄС.


На сьогодні Іспанія посідає одне з провідних місць серед країн Західної Європи, в яких проживає потужна українська громада четвертої хвилі міграції.


За даними МВС Іспанії, станом на 1 січня 2009 року в Іспанії перебуває 75,8 тисяч українців, які зареєстровані за місцем проживання. При цьому, 67,2 тисяч осіб мають дозволи на роботу або проживання в Іспанії, тобто перебувають у країні легально.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект