НОВИНИ

15.05.2009 | Глава Пентагону Роберт Гейтс вважає за необхідне скоротити бюджетні витрати на ряд військових програм
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Глава Пентагону Роберт Гейтс вважає за необхідне скоротити бюджетні витрати на ряд військових програм. Таке переконання глава американського оборонного відомства відстоював на слуханнях у профільному комітеті Палати представників.


Під час свого виступу Роберт Гейтс неодноразово наголошував на тому, що Сполучені Штати Америки повинні зосередитися на тих військових операціях, які ведуть зараз. "Слід також бути готовими до воєн, в яких нам ймовірніше за все доведеться брати участь. Не лише до операцій, для яких ми традиційно найкраще підготовлені чи загроз від уявних потенційних ворогів, які в реальному житті також мають обмежені ресурси", заявив міністр. На слухання він з'явився разом із главою Об'єднаного комітету начальників штабів Майклом Мулленом.


Військові операції в Іраку та Афганістані обходяться бюджетові країни у мільярди доларів. Наступного року вперше витрати на кампанію в Афганістані перевищать ті, які необхідні для іракської кампанії, що яскраво демонструє пріоритети нової адміністрації Білого дому. "Перед нами стоять надзвичайно серйозні виклики. Ми повинні боротися і перемогти у двох війнах", наголосив Роберт Гейтс. Він пояснив, що головною відповідальністю оборонного департаменту є ефективне завершення існуючих конфліктів, а не "постійна підготовка до них".


Глава Пентагону вважає, що наразі є потреба у збільшенні кількості перевірених і надійних озброєнь, а не у розробці тих, які можуть бути потенційно корисними у майбутньому.


Виходячи із таких міркувань він наполягає на необхідності знизити фінансування на деякі військові програми, а ряд з них припинити зовсім. Зокрема, на подальший розвиток системи протиракетної оборони на 2010 фінансовий рік Пентагон просить на 1,2 млрд доларів менше. За словами міністра, керівництво не планує поки збільшувати кількість протиракетних установок на території країни, однак продовжить фінансувати розробки та конструкторські роботи найбільш дієздатних ситем.


Міністр оборони пропонує зосередитися на реорганізації та удосконаленні існуючих озброєнь і не витрачати значні кошти на розробку футуристичних систем 5-го покоління. Наприклад, кожен новітній винищувач F-22 Raptor коштує в середньому 140-150 млн доларів США. Наразі жоден з них не бере участі у військових операціях в Іраку та Афганістані. Разом з тим, призупинення їх виробництва означатиме втрату близько 95 тисяч робочих місць.


Роберт Гейтс хоче також закрити проект розробки нового президентського гелікоптера. За словами міністра, програма перевищує запланований бюджет на 6 млрд доларів США, запізнюється на 6 років і все ще не відповідає необхідним вимогам.


Однак, далеко не усі конгресмени розділяють точку зору глави Пентагону. Деякі з них налаштовані скептично щодо запропонованих змін. Вони побоюються, що бюджет на 2010 фінансовий рік підірве виробничтво новітніх озброєнь на території США.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1068. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект