НОВИНИ

18.05.2009 | Рік членства у СОТ: більше надбань, аніж втрат
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Офіційно український експорт за рік членства в СОТ зріс на сорок відсотків. А експортні прибутки сягнули понад 43 мільярдів доларів. Водночас, через скасування ввізних тарифів з початку року було недоотримано на 700 мільйонів гривень митних зборів. А лібералізація ринку вдарила по найпроблемніших секторах сільського господарства.Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в інтерв’ю «Німецькій хвилі» сказав, що назвав ці негативні явища наслідком зволікання з реформами, а не провиною СОТ. Адже, за його словами, Світова організація торгівлі лише встановлює правила: «Наявність світлофора не означає, що всі будуть переходити вулицю на зелене світло, і не будуть на червоне. Це питання політичної культури і міжнародної відповідальності України за своїми міжнародними зобов’язаннями».


За рік країни-члени СОТ дуже багато разів заздалегідь попереджали Україну про зміну торгівельних правил, повідомив Бураковський. А всередині держави були скасовані обмеження, що гальмували економічну активність.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект