Рада національної безпеки і оборони оприлюднила проект доктрини інформаційної безпеки України, що визначає реальні та потенційні загрози в сфері інформації та способи боротьби з ними.
Серед іншого - поширення викривленої, недостовірної та упередженої інформації про Україну, зовнішні деструктивні інформаційні впливи на громадську свідомість через ЗМІ та інтернет, прояви етнічного, мовного та релігійного сепаратизму в ЗМІ, а також інформаційно-психологічний вплив на громадян України та особовий склад військових формувань.
Для захисту пропонується інтеграція в міжнародні інформаційно-телекомунікаційні структури, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного інформаційного продукту та стимулювання вітчизняних виробників новітніх інформаційно-телекомунікаційних засобів, пише Ъ-Украина.
У військовій сфері, зокрема, проект доктрини декларує необхідність розвитку захищених систем зв'язку і засобів захисту інформації від несанкціонованого доступу, а також способів активної протидії інформаційно-психологічним операціям, спрямованим на ослаблення обороноздатності держави.
Як повідомив Ъ-Украина керівник департаменту інформаційної безпеки РНБО Сергій Кандауров, у доповненні до проекту доктрини Кабінет міністрів розробляє концепцію інформаційної політики України.
"Коли доктрину та концепцію буде затверджено Президентом і Верховною радою, Кабмін розробить відповідні державні програми і визначить необхідні обсяги фінансування", - пояснив Кандауров. За його словами, після цього уряд призначить державні органи, які будуть відповідати за реалізацію цих програм.
Директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак підтримує ініціативу РНБО щодо забезпечення захисту населення та військових формувань від інформаційно-психологічного впливу ззовні. На його думку, подібні спроби в сучасній Україні раніше вже відбувалися: "Наприклад, у минулому році неодноразово з'являлися статті, в яких обговорювалися детальні плани нападу Росії на Україну".
|