НОВИНИ

26.05.2009 | РНБО розробила доктрину інформаційної безпеки
Джерело - Korespondent.net, Коммерсантъ-Украина.

Рада національної безпеки і оборони оприлюднила проект доктрини інформаційної безпеки України, що визначає реальні та потенційні загрози в сфері інформації та способи боротьби з ними.
Серед іншого - поширення викривленої, недостовірної та упередженої інформації про Україну, зовнішні деструктивні інформаційні впливи на громадську свідомість через ЗМІ та інтернет, прояви етнічного, мовного та релігійного сепаратизму в ЗМІ, а також інформаційно-психологічний вплив на громадян України та особовий склад військових формувань.


Для захисту пропонується інтеграція в міжнародні інформаційно-телекомунікаційні структури, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного інформаційного продукту та стимулювання вітчизняних виробників новітніх інформаційно-телекомунікаційних засобів, пише Ъ-Украина.


У військовій сфері, зокрема, проект доктрини декларує необхідність розвитку захищених систем зв'язку і засобів захисту інформації від несанкціонованого доступу, а також способів активної протидії інформаційно-психологічним операціям, спрямованим на ослаблення обороноздатності держави.


Як повідомив Ъ-Украина керівник департаменту інформаційної безпеки РНБО Сергій Кандауров, у доповненні до проекту доктрини Кабінет міністрів розробляє концепцію інформаційної політики України.


"Коли доктрину та концепцію буде затверджено Президентом і Верховною радою, Кабмін розробить відповідні державні програми і визначить необхідні обсяги фінансування", - пояснив Кандауров. За його словами, після цього уряд призначить державні органи, які будуть відповідати за реалізацію цих програм.


Директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак підтримує ініціативу РНБО щодо забезпечення захисту населення та військових формувань від інформаційно-психологічного впливу ззовні. На його думку, подібні спроби в сучасній Україні раніше вже відбувалися: "Наприклад, у минулому році неодноразово з'являлися статті, в яких обговорювалися детальні плани нападу Росії на Україну".


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект