НОВИНИ

08.05.2009 | Ющенко просить грошей у ЄС на свою мрію
За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко заявив, що ініціатива "Східного партнерства" посилить європейську енергетичну безпеку.


Про це він сказав під час свого виступу на пленарній сесії установчого саміту ініціативи "Східного партнерства" у Празі, повідомляє прес-служба президента.


Говорячи про цю ініціативу, Ющенко зазначив, що "ця політика - правильна, бо покращує атмосферу, посилює довіру і створює нові важелі для європейського єднання, поширення демократії і зміцнення безпеки".


"Насамперед, це - посилення загальноєвропейської енергетичної безпеки та інтеграція країн нашого регіону до європейського правового простору в цій сфері", - сказав він.


"Згадаю започаткування разом із Польщею, Литвою, Азербайджаном та Грузією спільного Балтійсько-Чорноморсько-Каспійського енергетичного простору та нещодавню Брюссельську міжнародну інвестиційну конференцію з модернізації української ГТС", - зазначив Ющенко.


Президент нагадав, що "два тижні тому у Варшаві було затверджено техніко-економічне обґрунтування Євро-Азійського нафтотранспортного коридору на базі нафтопроводу "Одеса – Броди".


"Цей проект важливий для всієї Європи. Для його реалізації потрібна організаційна і фінансова підтримка Європейського Союзу", - сказав Ющенко.


Він звернувся до головуючої в ЄС Чехії і керівництва Європейської комісії з пропозицією провести найближчим часом презентацію проекту в Єврокомісії за участю її керівництва та представників України, Азербайджану, Грузії, Польщі та Литви.


"Ми повинні забезпечити повну взаємну правову та інституційну сумісність. Це - масштабне, справді історичне завдання", - зазначив президент.


Також він висловився за "створення інтегрованої системи управління кордонами у відповідності до сучасних європейських стандартів".


"Ми виступаємо за розробку і втілення програм, що матимуть у своїй основі політику вирівнювання регіонального розвитку, як це було зроблено у країнах центральної Європи", - сказав Ющенко.


Президент назвав "мудрим, далекоглядним і надзвичайно важливим запрошення до участі у "Східному партнерстві" всіх держав регіону".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект