НОВИНИ

05.05.2009 | "Східне партнерство" створить 4 платформи – і "жодних месиджів Москві"
Джерело - Українська правда, "Інтерфакс"

У Європейському Союзі зазначають, що "Східне партнерство" створене для східних сусідів ЄС, а не спрямоване проти Росії – негативна реакція Москви на "Східне партнерство" є проблемою Росії.


Про це сказало агентству "Інтерфакс" джерело в Раді ЄС у понеділок у Брюсселі, напередодні саміту, який відбудеться 7 травня в Празі.


"Східне партнерство – не альянс, не ліга країн, і не сфера впливу, яку ЄС хоче створити. Країни (учасники "СП") уже мають амбіції наблизитися до ЄС, їхні громадяни цього хочуть, і це - економічна реальність. "Східне партнерство" не спрямоване проти Росії, але створене для наших східних партнерів", - сказало джерело.


 


"Створюючи "Східне партнерство", ми не посилаємо жодних месиджів Москві, ми просто хочемо мати гарні відносини з Україною та іншими східними сусідами. А негативна реакція з боку Москви – це їхні проблеми, а не наші", - додав співрозмовник.


Очікується, що за підсумками саміту буде прийнята декларація. За словами чиновника, її основою є вже прийняті і схвалені ЄС документи щодо "Східного партнерства". "Не буде ніяких гарячих питань. Буде business as usual – те, що ми погодили раніше, має бути погоджене з нашими партнерами", - підкреслив він.


У той же час джерело в Європейській комісії повідомило, що для роботи в рамках "Східного партнерства" буде створено чотири платформи: перша - у сфері управління й верховенства права; друга - економічна інтеграція і регуляторна сфера; третя - питання енергетичної безпеки і четверта - контакти між людьми.


"Щойно Партнерство буде формально розпочате, ми маємо намір якомога швидше завершити створення цієї структури для багатостороннього рівня. Для кожної з платформ у нас уже є координатори", - додав він.


Чиновник пояснив, що ці чотири платформи будуть структурою для співпраці на багатосторонньому рівні "Східного партнерства", саміти якого будуть проводитися кожні два роки, а міністри закордонних справ будуть зустрічатися щорічно.


"Ідея "Східного партнерства" полягає у тому, щоб реформи (у країнах - учасниках партнерства) привели їх ближче до європейської моделі. Це також дасть можливість Європейській комісії представити цим країнам європейське рішення. Це - можливість на багатосторонній основі пояснити, що таке Європа", - зазначив він.


"Ми також сподіваємося, що питання, які будуть покладені на стіл партнерами, будуть такими, що відображуватимуть їхню стурбованість і зобов'язання. Наприклад, ми обговорюємо з Україною угоду про асоціації, яка призведе до зобов'язань з української сторони в плані виконання низки заходів у регуляторній сфері", - сказав співрозмовник.


Разом із тим, за його словами, центральним елементом партнерства будуть двосторонні контакти, ключовими елементами яких стануть досягнення європейських стандартів в економічній, політичній сферах і перспектива лібералізації візового режиму. "Четвертий елемент для двосторонньої співпраці лежить у сфері енергетичної безпеки", - додав він.


Як відомо, 20 березня на самміті ЄС затвердив Східне партнерство, розраховане на Україну, Грузію, Вірменію, Азербайджан, Молдавію і Білорусь. Офіційно ініціатива буде розпочата на спеціальному саміті Східного партнерства 7 травня у Празі.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект